Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Harmonogramy prac on-line

29.05.2012 00:00 red

Nowa polityka transparentności w rybnickim magistracie?

Rybnicki urząd miasta opublikował niedawno harmonogramy prac wszystkich większych inwestycji drogowych w mieście. Adam Fudali, prezydent Rybnika, tłumaczy ten fakt czystą ostrożnością. – Potem ktoś mnie oskarża, że zatajam harmonogramy lub nie chcę udzielać informacji. Teraz wszystko jest dostępna dla każdego, kto chciałby się zapoznać z planem budowy – tłumaczy włodarz Rybnika. Przypomnijmy, że wątpliwości wzbudzały niedawno nie tylko harmonogramy prac, ale same projekty i specyfikacje, które według niektórych rybnickich radnych odbiegały od tego, co widać na placach budów. – Pragnę tylko przypomnieć, że te harmonogramy to dalej twory płynne, bardzo podatne na czynniki zewnętrzne. Jeśli, przykładowo, będzie lało przez miesiąc, to harmonogram zmieni się i termin zakończenia robót wydłuży. Mam jednak nadzieję, że ta kwestia będzie dla mieszkańców i zainteresowanych zrozumiała – tłumaczy prezydent Rybnika. Dla ciekawskich więc – polecamy harmonogramy rybnickich remontów w archiwum strony www.rybnik.pl.

(mark)

  • Numer: 22 (290)
  • Data wydania: 29.05.12