Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Tydzień bibliotek przyciągnął czytelników

22.05.2012 00:00 red

Podczas tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który odbył się pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”, w bibliotece głównej w Rybniku oraz jej filiach przygotowano dla czytelników wiele atrakcji.

W bibliotece głównej odbyło się spotkania z Dariuszem Dudkiem, Pawłem Beręsewiczem czy liczne konkursy i zabawy dla dzieci. Wielu atrakcji nie zabrakło też w filiach. W filii nr 8 i mieszczącej się w niej Galerii Smolnej, Tydzień Bibliotek rozpoczął wernisaż wystawy Jerzego Pustelnika pt. „Wszystko inne”. Dla dzieci przygotowano także spotkania z autorkami książek – Barbarą Gawryluk i Ewą Chotomską. - W tym roku Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”, co jest oczywiście nawiązaniem do Euro 2012. Jak co roku ten tydzień rozpoczęliśmy wernisażem. Wystawę będzie można oglądać do 6 lipca. Są to fotografie prac malowanych makiem studentów ASP w Cieszynie. Spotkania z Ewą Chotomską cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, łącznie uczestniczyło w nich 230 dzieci. Zorganizowaliśmy też wycieczkę gimnazjalistów do Oświęcimia, gdzie zwiedziliśmy m.in. bardzo nowoczesną bibliotekę „Galeria Książki” – relacjonuje Marzena Oleksy, kierownik filii nr 8 rybnickiej biblioteki. Do końca maja spóźnialscy czytelnicy mogą korzystać jeszcze z amnestii, która zwolni ich z kar za przetrzymywanie książek.

Szymon Kamczyk

  • Numer: 21 (289)
  • Data wydania: 22.05.12