Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Konjo i jego Gangrena

08.05.2012 00:00 red

W Starej Piwnicy Miejskiego Ośrodka Kultury Paweł Konjo Konnak prezentował swoją najnowszą książkę.

W Czerwionce Paweł Konnak spotkał się z fanami, promując swoją najnowszą książkę „Gangrena – mój punk rock song”.  Mimo, że tłumów w Starej Piwnicy nie było, ci którzy się na spotkaniu zjawili, nie mieli czego żałować. Konjo w niezwykle barwny sposób opowiedział co zawierają 440 strony jego obszernej alter–biografii. Książka to opowieść o walkach autora w muzycznym podziemiu w latach stanu wojennego, a zarazem epicka  podróż przez zakręcone losy Konja i jego rodziny o kaszubskich korzeniach – dzieciństwa, szkolnych rytuałów oraz powolnego dojrzewania. – Rozpoczynałem swoją drogę ku nieśmiertelności w latach 80–tych. W tamtych czasach uważałem, że każdy człowiek, który ma trochę mózgu i sumienia powinien kontestować system, który wtedy opanował naszą ojczyznę. Chciałem w tej książce opowiedzieć o drodze, o dojrzewaniu, o tym jak Pawełek Konnak, syn Kazimierza, dojrzewał do przełomu punkrockowego, o tym jak przebiegało moje dojrzewanie w czasach PRL–u – mówił Konjo. „Gangrena” to kolejna z pozycji opisujących życie kapel niezależnych lat 80–tych. Czytelnik znajdzie w niej setki unikalnych zdjęć zespołów tzw. drugiej fali punk rocka oraz wcześniej nieujawnione fakty z życia alternatywy i środowiska pionierów kultury punk. Jak stwierdza autor ta publikacja z pewnością zainteresuje fanów alternatywy i trzeciego obiegu niezależnego lat 80–tych. Pierwsze wydanie „Gangreny” miało miejsce z końcem ub. roku. Nie trafiło jednak do normalnej dystrybucji. Sprzedaż książki zablokowała Telewizja Polska ponieważ dołączona do niej była płyta z dwoma filmami dokumentalnymi o grupie Dezerter i Robercie Brylewskim (Kryzys, Armia, Izrael). Stacja miała wyłączne prawa do dystrybucji tych filmów. Niebawem na półki w księgarniach trafi drugie wydanie „Gangreny”, a czytelnicy znajdą w niej czwarty tom poezji Pawła Konjo Konnaka „Nikt nie odda się za zupę”.

(MS)

  • Numer: 19 (287)
  • Data wydania: 08.05.12