Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Chce wspierać samorządowców

10.04.2012 00:00 red

Czesław Sobierajski wpadł na sesję i zapowiedział częstsze wizyty.

CZERWIONKA–LESZCZYNY. Spore zaskoczenie zagościło na twarzach czerwioneckich rajców podczas ostatniej sesji, kiedy pod koniec obrad na sali pojawił się… Czesław Sobierajski, pisowski radny sejmiku wojewódzkiego. Pytany o powód wizyty oznajmił, że postanowił odwiedzać gminy i uczestniczyć w sesjach.  Opowiedział radnym czym się zajmuje organach samorządu wojewódzkiego i w pracach jakich komisji bierze udział. Stwierdził też, że teraz częściej będzie gościł na sesjach w Czerwionce–Leszczynach. Chce wspierać lokalne inicjatywy oraz pomagać samorządowcom, ale musi bliżej poznać problemy gminy i jej mieszkańców. Burmistrz Wiesław Janiszewski zwrócił się do gościa o współpracę i ścisły kontakt z Grzegorzem Wolnikiem, który również pełni funkcję radnego wojewódzkiego. – Ja mam z nim kontakt, bardzo ścisły kontakt. Z panem Grzegorzem nie rywalizujemy, ale mogę powiedzieć, że się przenikamy wzajemnie – oznajmił Czesław Sobierajski, czym wzbudził ogólną wesołość wśród czerwioneckich samorządowców.

(MS)

  • Numer: 15 (283)
  • Data wydania: 10.04.12