Niedziela, 2 czerwca 2024

imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

RSS

Taneczny jubileusz

28.02.2012 00:00 red

Specjalny koncert uświetnił 20–lecie istnienia Formacji Tanecznej „Zygzak”. Publiczności zaprezentowało się blisko 80 tancerek.  

CZERWIONKA–LESZCZYNY. „Zygzak” swoje 20. urodziny obchodził przy wypełnionej po brzegi hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Leszczynach. Jubileusz był doskonałą okazją do zaprezentowania przez zespół publiczności i gościom wspaniałych układów tanecznych. W urodzinowym koncercie wystąpili również przyjaciele zespołu oraz goście. Publiczność miała więc oprócz jubilata podziwiać popisy Orkiestry Miejskiej „Dębieńsko” pod dyrekcją Wojciecha Pukowca, Zespołu Tańca Nowoczesnego „Rytm” oraz zespołu „Ghia”. Na deskach leszczyńskiej hali wystąpiły także absolwentki „Zygzaka”. Były życzenia oraz gratulacje od władz Czerwionki–Leszczyn, rybnickiego starostwa, rady miejskiej oraz dyrektorów wielu placówek kulturalnych z regionu. Z życzeniami pojawiły się też delegacje zaprzyjaźnionych zespołów z: Rybnika, Dobrzenia Wielkiego, Tworkowa, Marklowic i Czerwionki–Leszczyn. Jak na urodziny przystało był ogromny tort oraz gromkie „Sto lat” odśpiewane przez publiczność. – Proszę przyjąć wyrazy uznania za wkład pracy, którego rezultatem jest promocja naszej gminy w kraju i za granicą. Życzę wiele radości i satysfakcji ze wspólnych artystycznych przedsięwzięć – dziękował i gratulował zespołowi burmistrz Czerwionki–Leszczyn Wiesław Janiszewski. „Zygzak” od początku swojego istnienia  działa w Domu Kultury w Leszczynach i pracuje pod kierunkiem Katarzyny Grzegorzek. – Nie sposób ująć tych 20 lat w kilku słowach. To prawie połowa mojego życia. Gdy na zakończenie koncertu wjechał wielki tort i wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Sto lat”, to zdałam sobie sprawę, ile to czasu minęło i łzy zakręciły mi się w oku. Kiedy spędza się w zespole wiele godzin w tygodniu przez tyle lat, to nie da się traktować zespołu inaczej jak rodzinę. Część tych dziewcząt znam od czasów, kiedy jeszcze sepleniły, a teraz to dorosłe panny. Są dla mnie prawie jak moje własne dzieci. I to jest cenniejsze niż wszystkie sukcesy razem wzięte – nie kryje wzruszenia Katarzyna Grzegorzek, kierownik i choreograf „Zygzaka”.

W swojej 20–letniej historii zespół zdobył ponad 120 nagród i wyróżnień, w tym 5 nominacji do Mistrzostw Europy. Dwa miesiące temu „Zygzak” otrzymał też przyznawaną za zasługi oraz promocję Gminy i Miasta Czerwionka–Leszczyny nagrodę „Karolinka”.

(MS)

  • Numer: 9 (277)
  • Data wydania: 28.02.12