Wtorek, 30 lipca 2024

imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława

RSS

Nowy wyjazd z parkingu

10.01.2012 00:00 red

Gmina wybuduje nową drogę, żeby poprawić bezpieczeństwo wyjazdu z parkingu przy leszczyńskim kościele. 

LESZCZYNY. Problem wyjazdu z przykościelnego parkingu w Leszczynach próbowano rozwiązać już od dawna. Sprawa była wielokrotnie poruszana na sesjach rady miejskiej przez rajców z dzielnicy. W magistracie interweniowali też członkowie rady dzielnicy. Wyjazd z parkingu jest bardzo wąski. Dodatkowo, ponieważ kierowcy włączają się do ruchu na drogę o wielkim natężeniu ruchu stwarza duże zagrożenie bezpieczeństwa. – Ten wyjazd nie jest bezpieczny. Wiele razy interweniowałem, żeby gmina rozwiązała ten problem – mówi Waldemar Mitura, radny gminny z Leszczyn. Do tej pory urzędnicy tłumaczyli, że niewiele mogą zrobić, bo teren na którym można byłoby zrobić nowy wyjazd nie jest własnością gminy. W nowym roku jest jednak dobra wiadomość dla mieszkańców Leszczyn. Gmina porozumiała się z parafią i ta ostatnia przekazała jej część działki na urządzenie wyjazdu. We wrześniu radni przyjęli uchwałę zgadzając się na nieodpłatne przejęcie terenu. W nowym budżecie na 2012 rok znalazły się pieniądze na zrobienie nowej drogi dojazdowej do parkingu. – Na tę inwestycję zaplanowano 220 tys. zł. Będzie to pierwszy etap. Aby udrożnić ruch, do ulicy Ks. Pojdy zostanie doprowadzona druga droga wyjazdowa z parkingu – poinformowała nas Hanna Piórecka–Nowak, magistracka rzeczniczka. Żeby zwiększyć bezpieczeństwo powstanie swego rodzaju łącznik ul. Ks. Pojdy z parkingiem przy parafii. W ten sposób będą dwa wyjazdy, patrząc od strony skrzyżowania ulic ks. Pojdy z Czereśniową – jeden w miejscu, w którym obecnie się znajduje, a więc za kościołem, a drugi przed kościołem. Jak tłumaczy Hanna Piórecka–Nowak nowa droga dojazdowa zostanie wytyczona aż do terenów inwestycyjnych równolegle do ul. Czereśniowej.

(MS)

  • Numer: 2 (270)
  • Data wydania: 10.01.12