Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

Otworzył boisko i strzelał bramki

03.01.2012 00:00 przy

Jerzy Dudek jako pierwszy przetestował murawę nowego boiska piłkarskiego w Dębieńsku.

DĘBIEŃSKO. Mieszkańcy Dębieńska długo czekali na nowe boisko piłkarskie, po starym, które zabrała im budowa autostrady. Podobnie jak piłkarze miejscowego Dębu. W końcu jednak się doczekali – pełnowymiarowego, nowoczesnego boiska. Kilka dni przed świętami odbyło się jego oficjalne otwarcie. – Wiem, że mieszkańcy długo na nie czekali, ale w końcu jest. Boisko będzie dostępne dla wszystkich mieszkańców gminy – stwierdził burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski. Na uroczystość do Dębieńska przyjechał Jerzy Dudek – wychowanek Górnika Knurów, bramkarz reprezentacji Polski, były zawodnik Feyenoordu Rotterdam, FC Liverpool i Realu Madryt. Wraz z burmistrzem Wiesławem Janiszewskim i przewodniczącym rady miejskiej Markiem Profaską przeciął symboliczną wstęgę. Jerzy Dudek od razu też wziął się za testowanie nowej murawy, strzelając bramki wspólnie z uczniami dębieńskich szkół. – Gdy ja zaczynałem pasjonować się piłką nożną, o takich obiektach mogłem tylko marzyć. Mam nadzieję, że dzięki nowoczesnym stadionom, których wciąż przybywa w naszym kraju, wielu młodych i utalentowanych zawodników będzie miało szansę spełniać swe ambicje i osiągać sukces. To wspaniale, że w ostatnim czasie tak wiele inwestuje się w infrastrukturę sportową – mówił Jerzy Dudek. Budowa boiska kosztowała 2 207 200 zł, z czego Unia Europejska dała 1 719 295 zł. Inwestycję rozpoczęto wiosną, a zakończono pod koniec listopada 2011 roku.

(MS)

  • Numer: 1 (269)
  • Data wydania: 03.01.12