środa, 15 maja 2024

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Dziennikarz „TR” autorem najlepszego zdjęcia

18.10.2011 00:00 przy

Konkurs „Magia Rocka w obiektywie” zakończył się uroczystym przyznaniem nagrody głównej.

Powiat. Tuż po sierpniowej Magii Rocka, która odbyła się w Lyskach, Starostwo Powiatowe w Rybniku ogłosiło konkurs fotograficzny „Magia Rocka w obiektywie”.

Konkurs adresowany był dla wszystkich fotografów, którym udało się uchwycić w kadrze zabawę podczas rockowej imprezy. Do konkursu zgłosił się także dziennikarz „Tygodnika Rybnickiego” Szymon Kamczyk, wysyłając 5 zdjęć. Jedno z nich najbardziej przypadło do gustu komisji konkursowej, która postanowiła przyznać naszemu redakcyjnemu koledze główną nagrodę. Wręczenie nagrody odbyło się w czwartek 13 października w starostwie powiatowym. Konkurs wygrało zdjęcie przedstawiające lidera zespołu Myslovitz Artura Rojka podczas występu. – Magia Rocka wypadła w tym roku świetnie i w związku z tym, powstały także fantastyczne zdjęcia. Szkoda, że wielu młodych ludzi robiło zdjęcia tylko telefonami komórkowymi, których jakość jest często niezadowalająca. Mamy nadzieję, że zainteresowanie festiwalem i konkursem w przyszłym roku będzie takie samo, albo nawet większe – stwierdza starosta powiatu Damian Mrowiec. Autor zdjęcia nie krył wzruszenia z wygranej. – Jest to dla mnie duże wyróżnienie, również dla tego, że jest to pierwszy konkurs fotograficzny, który wygrałem. Cieszę się, że to akurat moje zdjęcie okazało się tym najlepszym – zapewnia Szymon Kamczyk, zapowiadając udział w kolejnych konkursach fotograficznych.

(red)

  • Numer: 42 (258)
  • Data wydania: 18.10.11