środa, 15 maja 2024

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Malowali i grali

18.10.2011 00:00 przy

W Galerii „Jan” w Jankowicach odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Przez malarstwo – ku jedności”. Podczas wernisażu zaprezentowano ponad 50 prac artystów z Niemiec, Czech, Włoch, Wietnamu i Polski oraz prace artystów nieprofesjonalnych ze Świerklan i Jankowic.

Na wystawie można było podziwiać także fotografie Szymona Kamczyka wykonane techniką malowania światłem. Autor zaprezentował publiczności krótki wykład i pokaz wykonywania tego typu fotografii. – Myślę, że łatwość wykonania tych zdjęć zdziwiła publiczność. Liczę, że w części z nich moja prezentacja zasiała ciekawość do tego typu eksperymentów z fotografią, czego konsekwencją będą fantastyczne zdjęcia – twierdzi  Kamczyk. Po prezentacji odbył się koncert  Djembe Team, który uraczył publiczność afrykańskimi rytmami, granymi na bębnach djembe. Honorowy patronat nad plenerem objął europoseł Bogdan Marcinkiewicz, który podczas wernisażu chętnie pozował z artystami. Wystawa prac w galerii potrwa do 23 października. Po 23 października prace opuszczą na kilka tygodni mury galerii – prezentowane będą w miejscowości Rheinach w Niemczech, by w grudniu wrócić do Jankowic i stać się częścią stałej ekspozycji jankowickiej placówki kultury. Plener oraz wydarzenia towarzyszące mogły odbyć się dzięki dofinansowaniu projektu z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

(an)

  • Numer: 42 (258)
  • Data wydania: 18.10.11