Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Młodzi fotografowali w Jankowicach

04.10.2011 00:00 przy

Jankowice. W ostatnim tygodniu września w Galerii Malarstwa Twórców Nieprofesjonalnych „Jan” w Jankowicach odbyły się bezpłatne warsztaty fotograficzne zorganizowane dla gimnazjalistów przez Stowarzyszenie „Inicjatywa”.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Centrum Twórczego Rozwoju Dzieci i Młodzieży ART” we współpracy z Galerią „Jan” i Urzędem Gminy Świerklany. Uczestnicy mieli zapewnione materiały teoretyczne oraz fachową opiekę instruktora, fotografa Dawida Lacha. W ramach warsztatów odbyły się trzy spotkania, na których pojawiło się 15 osób z gminnych gimnazjów. Na pierwszym z nich zainteresowani zgłębiali teoretyczne aspekty fotografii, które łączyli z praktyką, ucząc się obsługi aparatu i poznając podstawowe pojęcia związane ze sztuką fotografowania. Drugie spotkanie odbyło się w plenerze, gdzie uczestnicy mieli okazję spróbować swoich sił w tworzeniu portretów czy fotografowaniu przyrody. Na trzecim spotkaniu gimnazjaliści uczyli się jak obrabiać wcześniej wykonane zdjęcia w programie graficznym. Uczestnicy są zadowoleni z efektów jakie osiągnęli i już czekają na kolejne tego typu przedsięwzięcia. – To moje pierwsze szkolenie fotograficzne, ale muszę powiedzieć, że bardzo mi się przydało. Mieliśmy możliwość robienia zdjęć makro i wykonywania sesji. Zdobyłam tu wiele cennych wskazówek – mówi gimnazjalistka, Nikola Czyż.

(an)

  • Numer: 40 (256)
  • Data wydania: 04.10.11