Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

List do redakcji

04.10.2011 00:00 przy

Do napisania tego listu skłonił mnie artykuł zamieszczony w Tygodniku Rybnickim odnośnie remontu Bazyliki Św. Antoniego. Rozumiem i jestem jak najbardziej za tym, aby bazylikę remontować, bo jest to największy i najstarszy kościół w naszym mieście.

Zastanawia mnie jednak fakt dlaczego nie mając funduszy na renowację (dotacje i pożyczki z Urzędu Miasta) rozpoczęła się budowa nowego kościoła na Nowinach. Czy nie lepiej byłoby wydać pieniądze na renowację tego co jest? Ile miasto ma jeszcze dołożyć? Czy ten kolejny kościół jest naprawdę konieczny? Rozumiem, że ilość mieszkańców na parafię została przekroczona, ale ilość mieszkańców nie jest taka sama jak ilość chodzących do kościoła. Jestem praktykującą katoliczką i wiem, że czasem w kościele są nawet wolne miejsca siedzące, a poza tym prawdziwy katolik dotrze do kościoła, gdyby ten był oddalony o 500 metrów. Obawiam się, że za chwilę ponownie rozpoczną się zbiórki funduszy i prośby o wsparcie na budowę. Myślę, że ludzie chętniej złożyliby się na budowę „Domu Spokojnej Starości” lub placu zabaw dla dzieci czy nawet aqua parku. Jestem ciekawa czy tylko ja mam takie zdanie na ten temat, czy może inni też myślą podobnie.

Z poważaniem
stała czytelniczka – katoliczka

(Imię, nazwisko znane redakcji)

  • Numer: 40 (256)
  • Data wydania: 04.10.11