Wtorek, 21 maja 2024

imieniny: Kryspina, Wiktora, Jana

RSS

Za jeden procent podatku pozwiedzali Polskę

06.09.2011 00:00 przy

Rybnicka młodzież wzięła udział w letnich półkoloniach dzięki pomocy miasta i darczyńców.

Zakończył się turnus III integracyjnych półkolonii dla 25 dzieci i młodzieży zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Razem”. Przez dwa tygodnie uczennice i uczniowie z kilku dzielnic Rybnika uczęszczający do szkół masowych oraz specjalnych wspólnie spędzali czas pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Atrakcyjny i zróżnicowany program półkolonii nie pozwalał na nudę. Nauka i zabawa przeplatały się ze sobą. Można było poczuć rytm tańców latynoamerykańskich, ćwicząc na zajęciach układy taneczne. Była również okazja, żeby zmierzyć swoje siły fizyczne we współzawodnictwie podczas turniejów i gier sportowych. Dużą atrakcją dla uczestników półkolonii okazały się wyjścia do kina, między innymi na film premierowy „Smerfy” 3D. – Fajne były wycieczki do stadniny koni, jazda konno, przejażdżka wozem taborowym i wyjazd  do Parku Miniatur w Ogrodzieńcu. Pierwszy raz widziałem taki zamek zbudowany ze skał, ale najlepsze było to, że byliśmy tam razem. Poznałem tu kilku kolegów. Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku – twierdzi jeden z uczestników. Półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie „Razem” cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Rybnika. Rodzice zgłaszają chęć uczestnictwa swoich dzieci w półkoloniach z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Oryginalnie prowadzone przez wychowawców zajęcia edukacyjno–terapeutyczne, połączone z rekreacją oraz duża dawka dobrego humoru i wspaniała atmosfera w trakcie zajęć integracyjnych, to gwarancja sukcesu. Niestety ograniczone środki finansowe nie pozwalają na uczestnictwo w takim wypoczynku większej liczbie dzieci i młodzieży. – Mamy nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się pozyskać więcej funduszy i będziemy mogli  zapewnić zajęcia dla większej grupy dzieci i młodzieży – mówią organizatorzy. Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez miasto Rybnik oraz wpłatom  z 1 proc. podatku pozyskanym przez Stowarzyszenie „Razem”.

Lidia Maier, (ska)

  • Numer: 36 (252)
  • Data wydania: 06.09.11