Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Radziejów powalczy o awans

22.03.2011 00:00 red
Młodzieżowy Klub Sportowy 32 Radziejów – Popielów zajmuje po rundzie jesiennej piąte miejsce w ligowej tabeli. To nie do końca zadowala działaczy tego klubu. O celach na wiosnę, zmianach w kadrze zapytaliśmy Mariana Nogłego, prezesa klubu z Radziejowa.
Marek Pietras: – Jest pan zadowolony z pozycji w tabeli?
– Nie w pełni. Chcieliśmy w pierwszej rundzie uzbierać 30 punktów a mamy 26. Trzeba też wziąć pod uwagę, że rozegraliśmy już jedno spotkanie awansem. Można więc powiedzieć, że plany nie wypaliły. Myślę, że duży wpływ na taki wynik miały kontuzje, jakich nabawili się nasi zawodnicy. Szkoda też kilku porażek, których można było uniknąć. Chodzi mi o spotkania z zespołami, które są za nami w tabeli.
 
– O co więc będziecie walczyć wiosną?
– Cały czas chcemy bić się o awans. To jest nasz cel nadrzędny. Musimy więc zająć co najmniej drugie miejsce na koniec sezonu. Wierzę, że tak właśnie będzie.
 
– W waszej kadrze doszło do kilku zmian.
– Dokładnie. Pozyskaliśmy czterech graczy. Są to zawodnicy, którzy powinni grać w podstawowym składzie. Zarówno nowy bramkarz Piotr Pękała jak i zawodnicy z pola: Damian Koczewski, Michał Gwioździk i Maciej Zaks. W mojej opinii są to solidni piłkarze.
 
– Oprócz seniorów macie też w klubie grupy młodzieżowe.
– Tak. Mamy juniorów, których trenuje Łukasz Błanik oraz trampkarzy. Tych trenuje Józef Kłaczek. Wszyscy trenują na naszym jedynym boisku. W okresie zimowym korzystaliśmy z Orlika w Niedobczycach. No i oczywiście zawodnicy ćwiczyli na hali.
  • Numer: 12 (227)
  • Data wydania: 22.03.11