Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Kadeci Volley Rybnik na medal

08.03.2011 00:00 red
W Bielsku–Białej został rozegrany turniej finałowy o mistrzostwo Śląska kadetów. W rozgrywkach eliminacyjnych wzięło udział 28 zespołów.
Cztery spośród nich awansowało do finału. BBTS Bielsko Biała, SK Górnik Radlin, Delic Pol Norwid Częstochowa i TS Volley Rybnik przez trzy dni walczyli o medale. –  Nasz zespół oparty na uczniach i wychowankach klas sportowych z Gimnazjum nr 2 w Rybniku przystępował do turnieju z wielką wolą zdobycia medalu i awansu do rozgrywek centralnych. Tam walczy się już o mistrzostwo Polski – mówi Lech Kowalski trener rybnickich kadetów. W pierwszym meczu turnieju Volley zmierzył się z faworytem czyli Delic-Polem Częstochowa. W dwóch pierwszych setach wysocy rywale (średnia wzrostu pierwszej szóstki 200 cm) wyraźnie wygrali do 19. i 11. W trzecim secie rybniczanie oswoili się z blokiem i zaczęli grać dużo skuteczniej. Niestety, nie udało im się wykorzystać dwóch setboli i przegrali do 27. W drugim dniu przeciwnikiem siatkarzy z Rybnika był BBTS Bielsko–Biała. Spotkanie było bardzo zacięte i stało na wysokim poziomie. Rozstrzygnął go tie-break wygrany przez bielszczan 15:12.

Ostatni mecz z Górnikiem Radlin miał zadecydować kto zdobędzie brązowy medal i zakwalifikuje się do rozgrywek centralnych. – Obydwa zespoły były mocno zmotywowane i nastawione na walkę do ostatniej piłki. Nasz zespół spisał się bardzo dobrze wygrywając wysoko dwa pierwsze sety (do 13. i do 15.) Trzeci padł łupem radlinian. Kolejny set to znowu dobra gra Volleya i zwycięstwo w całym meczu 3:1 – relacjonuje Kowalski. W finale turnieju Delic-Pol Norwid Częstochowa pokonał BBTS Bielsko–Biała 3:2. Najwszechstronniejszym graczem imprezy został wybrany rybniczanin Dawid Małysza. –  Cel został osiągnięty i teraz naszych siatkarzy czeka turniej 1/8 finału mistrzostw Polski, który zostanie rozegrany pod koniec marca w Wieluniu. Rywalami naszych siatkarzy będą: MKS Czarni Połaniec, Siatkarz Wieluń i KS Dunajec Nowy Sącz. Jedziemy na tę imprezę, aby powalczyć o awans do ćwierćfinałów. Musimy więc znaleźć się w pierwszej dwójce. Cieszę się, że cały czas wspiera nas miasto Rybnik, dzięki temu możemy walczyć w rozgrywkach centralnych – kończy opiekun kadetów TS Volley.

Skład TS Volley Rybnik: Sebastian Inglot, Dawid Małysza, Maciej Krakowczyk Konrad Stajer, Dawid Adamczuk, Tomasz Brzezina, Rafał Szymura, Radosław Niestrój, Błażej Podleśny, Marcin Harazim, Wojciech Wowra, Bartosz Konsek, Michał Szmajduch. Trenerzy: Lech Kowalski, Erwin Michalik.