Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Worek medali

08.03.2011 00:00 red
W Świętochłowicach odbyły się pierwsze eliminacje do ogólnopolskiej olimpiady młodzieży, juniorów młodszych i mistrzostw Polski juniorów w taekwondo.
Kadra rybnickiego klubu taekwondo liczyła łącznie 27 zawodników 3 sędziów i 2 trenerów. W kadetach Ania Kurbanik wywalczyła brąz w konkurencji układy formalne cup. Wśród młodzieżowców drugie miejsca zajmowali Dominika Filec i Julia Barszcz a trzecie Jadzia Adamaszek oraz Daniel Bernat. Jeszcze lepiej spisali się juniorzy młodsi. Wywalczyli w sumie 5 złotych medali, 1 srebrny i 4 brązowe. Na podium stawali: Sonia  Przeżdzing, Paweł Olszak, Dawid Gabryluk, Patryk Kolarczyk, Wiktor Rogowski, Adrian Wolny, Marek Poleszak oraz Ireneusz Biadacz. Kolejne krążki dołożyli juniorzy: Natalia Domagała, Alicja Cupok i Paweł Kafka, którzy zdobyli 2 srebra i brąz. Opiekunami rybnickich zawodników byli Rafał Poleszak i Łukasz Kubiak, którzy byli bardzo zadowoleni z występu swoich podopiecznych. –  Nasi najlepsi zawodnicy potwierdzili swoje umiejętności. Sonia Przeździng udowodniła, że jest najlepsza na Śląsku. Teraz czekamy na jej medal z OOM. Odkryciem zawodów był Adrian Wolny. Czarnym koniem naszej ekipy był Dawid Gabryluk. Z dobrej strony pokazali się jak zwykle Paweł Olszak i Patryk Kolarczyk – podsumował występ rybniczan Łukasz Kubiak.