Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Pomysł na połączenie z autostradą

08.03.2011 00:00 red
Radny Platformy Obywatelskiej Benedykt Kołodziejczyk chce, aby ul. Jastrzębską połączyć z węzłem autostrady A1 w Świerklanach.
„Węzeł w Świerklanach, podobnie jak węzeł w Bełku jest „skrajnym” węzłem łączącym A1 z centrum miasta. Należy przypuszczać, że właśnie przez to skrzyżowanie kierowcy jadący od południa będą wjeżdżać do Rybnika, węzeł w Rowniu będzie miał mniejsze znaczenie” – pisze w swej interpelacji, którą złożył na ostatniej sesji rady miasta Kołodziejczyk. Radny tłumaczy również, że w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Świerklany zaprojektowano łącznik ciągu ulic Jastrzębskiej w Rybniku i Plebiscytowej w Świerklanach z ul. Żorską w Świerklanach, a z Żorskiej poprzez rondo z węzłem „Świerklany” autostrady A1. Intencją władz gminy Świerklany było odciążenie skrzyżowania rozdzielającego ruch w kierunku Rybnika, Żor, Wodzisławia Śląskiego oraz Jastrzębia-Zdroju kierując jego część bezpośrednio do Rybnika, jako największego generatora ruchu w tym rejonie. „Rozwiązanie to jest ważne zarówno dla gminy Świerklany, jak i dla miasta Rybnika, do którego znacznie ułatwia dojazd. Łatwy dojazd do miasta jest niezwykle istotny dla naszych mieszkańców, jak również dla przedsiębiorców, którzy mogą u nas zainwestować. Na rozwiązanie to trzeba również zwrócić uwagę w perspektywie oddania do użytku nowego ciągu komunikacyjnego – łącznika ulicy Tkoczów z Małachowskiego” – wyjaśnia radny w imieniu swojego klubu PO.
 
(luk)
  • Numer: 10 (225)
  • Data wydania: 08.03.11