imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Sprintem

22.02.2011 00:00 red
Boksowali
Po zimowej przerwie w Zabrzu odbył się pierwszy cykl turniejów o mistrzostwo Śląskiej ligi w boksie. Do rywalizacji została zgłoszona rekordowa liczba zawodników (ponad 150). Stoczono 50 pojedynków, walki trwały blisko 9 godzin. Dobrze wystartowali zawodnicy RMKS-u. Punkty dla Rybnika zdobyli: bracia Gabriel i Fabian Szmid oraz Błażej i Mariusz Lutka, Krzysztof Kowalak, Rafał Rdzeń, Rafał Chyliński – po 3. Porażki doznał kadrowicz Kamil Pierchała przegrywając 1:2 z Leśniakiem. Po jednym punkcie wywalczyli: Karol Kostka i Daniel Bartosik. W ringu zawodnikom sekundowali Wojtek Podgórny i Anatol Jakimczuk.

Jeździł po schodach
W Pradze rozegrano – Specialized Downmall 2011. 40 zaproszonych zawodników miało okazję ścigać się po centrum handlowym na specjalnie przygotowanej trasie. Po schodach i chodnikach Pałacu Flora ścigała się światowa czołówka sportów extremalnych. W zawodach wystąpił również rybniczanin Bartosz Giemza. Zawody wygrał mistrz świata w fourcrossie Tomas Slavik.

Medale lekkoatletów
W ośrodku przygotowań olimpijskich w Spale odbyły się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze zaprezentowali się na nich lekkoatleci Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Brązowe medale z  mistrzostw przywiozły dwie juniorki młodsze – Paulina Lapczyk, która w trójskoku osiągnęła rezultat 10,80 m oraz Sonia Sokołowska posyłając kulą na odległość 10.85 m. Wśród juniorów najbliżej podium mistrzostw był Mateusz Magiera w trójskoku, który skokiem na odległość 14.02 m zajął czwarta lokatę, wyprzedzając swojego kolegę klubowego Mateusza Kańczoka, który osiągnął odległość  13.95 m. Trenerem sekcji LA RKMS-u jest Michał Olszar.

MKKS siódmy
Trzecie spotkanie MKKS-u Rybnik z GTK Gliwice zakończyło się sukcesem rybniczan. Seniorzy występujący w III lidze pokonali drugi zespół GTK Fluor Britam 73:61. Tym zwycięstwem zakończyli swoje rozgrywki zajmując ostatecznie 7. miejscu. MKKS Rybnik – GTK Fluor Britam Gliwice II 73:61 (23:11, 15:13, 12:23, 23:14). MKKS: Widenka 20, Wziętek 20, Piórkowski 10, Prus 7, Szklarz 6, Kachel 4, Pniak 4, Czwór 2, Grzybek 0, Gawęda 0.
  • Numer: 8 (224)
  • Data wydania: 22.02.11