Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Najmłodsze – najlepsze

15.02.2011 00:00 red
Uczennice klas piątych, najmłodsze koszykarki RMKS-u Rybnik, na pierwszym miejscu zakończyły fazę eliminacji Pucharu Śląska w minikoszykówce dziewczyn.
W czterech rozegranych turniejach trzykrotnie zwyciężyły a w ostatnich zawodach, które odbyły się w Wodzisławiu Śl. zajęły 2. miejsce, przegrywając jedynie z gospodarzem imprezy. I to właśnie drużyny z Rybnika i Wodzisławia Śl. wywalczyły awans do finałowych rozgrywek, w ramach których ponownie rozegrane zostaną 4 turnieje (w lutym i marcu). W nich zmierzą się z drużynami z Sosnowca i Katowic albo Piekar.

Zawodniczki z Rybnika biorące udział w zawodach są uczennicami klas sportowych koszykarskich działających w dwóch rybnickich szkołach podstawowych: SP 18 i SP 34. Ich trenerami są Marcin Kowalczyk i Marcin Troszka. Wyjątek stanowi Justyna Latos uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Rybniku.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śl. – RMKS Rybnik  21:12
RMKS: Patrycja Starzyk 2, Alicja Kopiec 2, Paulina Kimla 2, Zuzanna Glinka 2, Klaudia Janus 2, Alicja Kujda 2.

RMKS Rybnik – UKS LA_Basket Piekary Śl. II 49:7
RMKS: Alicja Kopiec 12, Agnieszka Pułról 10, Patrycja Bożyk 6, Alicja Kujda 4, Nikola Pałasz 3, Patrycja Starzyk 2, Paulina Kimla 2, Zuzanna Glinka 2, Klaudia Janus 2, Aleksandra Czarnowska 2, Agnieszka Piecha 2, Justyna Latos 2.

RMKS Rybnik – MKS Zabrze 21:17
RMKS: Alicja Kopiec 13, Patrycja Starzyk 2, Angelika Hochel 2, Klaudia Janus 2, Justyna Latos 2.