Sobota, 6 lipca 2024

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Debiut Ani w pucharze

25.01.2011 00:00 red
Anna Mroszczak, szpadzistka RMKS-u Rybnik, zadebiutowała w pucharze Europy kadetek, który odbył się w Pizie we Włoszech.
Ania, choć jest jeszcze młodziczką, została zauważona przez trenera kadry narodowej w szpadzie kobiet, który powołał ją na tę prestiżową imprezę jako najmłodszą z walczących w całym turnieju. W imprezie wzięło udział 120 zawodniczek z całej Europy. Rybniczanka w fazie grupowej wygrała trzy z sześciu pojedynków, co dało jej 64. miejsce (po fazie eliminacyjnej). W pierwszej walce pucharowej Ania przegrała z Tal-e Nicol z Izraela (Maccabi Mallot) 8:15 i zajęła 73. miejsce. Wprawdzie Ania nie przedostała się do kolejnej fazy turnieju, jednak trzeba zauważyć, że jest jeszcze bardzo młodą i niedoświadczoną zawodniczką, która w kraju nie ma jeszcze prawa do startu w turniejach kadetek i juniorek. Prawdopodobnie Mroszczak zostanie również powołana na PE kadetek w Bratysławie w połowie lutego. Tam też startować będą szpadziści RMKS-u: Krystian Fajkis, Kamil Naszkowski, Mikołaj Mroszczak i Przemysław Trzepizur. Dla Krystiana i Kamila to ostatni turniej i zakończenie rywalizacji o wyjazd na mistrzostwa Europy kadetów. Prawo startu w tych zawodach ma tylko czterech pierwszych zawodników z listy krajowej, a Krystian aktualnie zajmuje 2. miejsce, zaś Kamil Naszkowski 4.

W chwili obecnej grupa zawodników i zawodniczek  przebywa na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej w Istebnej, natomiast Krystian i Kamil przygotowują się w klubie pod okiem  trenera klubowego i młodzieżowej kadry narodowej w szpadzie męskiej Artura Fajkisa.