Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Gwiazdka ze szpadą

14.12.2010 00:00 red
W Gliwicach odbył się ogólnopolski turniej szermierczy „Gwiazdka ze szpadą” w szpadzie dziewcząt i chłopców.

W turnieju wystartowało 250 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. W zawodach walczyli również najmłodsi szpadziści i szpadzistki Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. W sobotę do rywalizacji przystąpili szpadziści. Rybniczanie we wszystkich kategoriach zajęli wysokie miejsca. Najwyżej sklasyfikowany został Ryszard Kałuziński w kategorii dzieci, który w finałowej walce uległ Damianowi Michalakowi z UKS Start Opole i ostatecznie zajął 2. miejsce. Bardzo dobrze spisali się również kadeci: Przemysław Trzepizur zajął 5. miejsce, natomiast Mikołaj Mroszczak 6. W kategorii wiekowej młodzików wśród chłopców najlepiej walczył Kacper Kordas, który po przegranej o 1/8 finału zajął 13. miejsce.

W drugim dniu zawodów na start wyszły szpadzistki. Rybnickich barw broniła Anna Mroszczak, która nieznacznie przegrał w półfinale z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice i zajęła 3. miejsce. Pomimo tego Ania nadal jest liderką w klasyfikacji generalnej w kategorii młodziczek Polskiego Związku Szermierczego. W turnieju tym zadebiutowały zawodniczki UKS-u Rapier, klubu, który działa przy SP 5. W kategorii dzieci Jagoda Swoboda zajęła 20. miejsce, natomiast Laura Fajkis była 36.