Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Brakuje im doświadczenia

14.12.2010 00:00 red
Grający w trzeciej lidze rybniccy koszykarze doznali trzeciej porażki. Na swoim koncie mają też trzy zwycięstwa.

W meczu szóstej kolejki o mistrzostwo III ligi koszykarze MKKS Rybnik podejmowali na swoim parkiecie ekipę z Cieszyna. Biorą pod uwagę skład jakim dysponuje Krzysztof Fojcik, trudno w rybniczanach upatrywać faworytów w jakimkolwiek spotkaniu. Mimo to początek sezonu w wykonaniu rybnickich zawodników był bardzo udany. Dzięki temu MKKS Rybnik nadal znajduje się w czubie tabeli.

Mecz z MOSiRem Cieszyn lepiej rozpoczęli goście. Od początku spotkania widać było przewagę fizyczną cieszynian. Po inauguracyjnej kwarcie rybniczanie tracili do swoich rywali sześć punktów. W drugiej zdołali odrobić jedno oczko i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 60:46 dla MOSiR-u Cieszyn.

Trzecia kwarta rozstrzygnęła losy spotkania. Rybniczanie często gubili piłkę w ataku i przyjezdni, po szybkich kontrach, zdobywali łatwe punkty. Do tego dochodziła zdecydowana dominacja graczy z Cieszyna na tablicach. Po 30 minutach gry rybniczanie przegrywali 46:60. Początek ostatnich dziesięciu minut to zryw podopiecznych Fojcika. Dwie celne trójki pozwoliły zniwelować straty do sześciu punktów. Koszykarze z Cieszyna wykazali się jednak większym cwaniactwem i szybko opanowali wydarzenia na parkiecie. Uspokoili grę i ponownie zbudowali kilkunastopunktowe prowadzenie. Ostatecznie wygrali 81:65 i awansowali na fotel wicelidera. Rybniczanie w tabeli są jedną pozycję niżej. Za tydzień MKKS Rybnik wyjeżdża na mecz do Gliwic, aby zagrać z ostatnią w tabeli GTK Fluor Britam II.

Marek Pietras

---

MKKS Rybnik – MOSiR Cieszyn 65:81 (16:22, 16:15, 14:23, 19:21)

MKKS: Wziętek 24, Krakowczyk 12, Gawęda 7, Widenka 7, Prus 6, Piórkowski 5, Szklarz 2, Grzybek 2, Pniak 0, Czwór 0.

MOSiR: Siwy 23, Ficek 18, Hajduk 15, Tomica 10, Strządała 7, Trojan 4, Rygiel 2, Kazimierczak 2, Kubaczka 0.

Po meczu powiedział

Krzysztof Fojcik, trener MKKS Rybnik

W naszej drużynie grają tylko wychowankowie. To są uczniowie rybnickich szkół średnich. Jest też jeden student, który jest na trzecim roku. W meczach z zespołami, w których grają doświadczeni zawodnicy przegrywamy przede wszystkim pod względem przygotowania fizycznego. Patrząc na wiek naszych zawodników jest to jak najbardziej normalnie. Wierzę, że czas działa na korzyść graczy MKKS–u. Bardzo trudno odpowiedzieć mi na pytanie czy jest szansa, aby rybnicka koszykówka wróciła na tam, gdzie była jeszcze kilka sezonów temu.