Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

RSS

Rady wybrały swoich szefów

07.12.2010 00:00 red
Na pierwszych sesjach radni wybrali przewodniczących w nowej kadencji.
Pierwsze sesje rad gmin były okazją do zapoznania się nowych radnych z porządkiem i zwyczajami panującymi w radzie. Obyło się bez kłótni i niesnasek, ale w części gmin już widać zalążki zawiązujących się koalicji i opozycji.
 
Na pierwszych sesjach radni uczestniczyli w wyborach przewodniczących i wiceprzewodniczących rad w głosowaniu tajnym. Nowo wybrani szefowie rad otrzymali kwiaty i obiecali reprezentować interesy wszystkich radnych. Na pierwszej sesji w Gaszowicach rajcy zdecydowali się wybrać także komisje rady gminy oraz ich przewodniczących. W pozostałych gminach wybór komisji rajcy pozostawili na kolejne sesje.
 
Piotr Górecki - Gaszowice
Został wybrany większością głosów. W radzie reprezentuje sołectwo Czernica.
„Jestem zaszczycony powierzeniem mi tej funkcji. Zostałem przekonany przez starszych radnych, że mógłbym kandydować do tej funkcji. Początkowo wahałem się ze względu na obowiązki zawodowe, ale dałem się przekonać i w końcu zostałem przewodniczącym. Myślę, że współpraca z radą będzie układać się tak dobrze, jak w poprzedniej kadencji, będziemy dobrze współpracować także z wójtem. Na pewno będą występować odmienne zdania, ale mam nadzieję, że zawsze dojdziemy do kompromisu.”
Zastępcą przewodniczącego rady gminy Gaszowice został Damian Krauze.
 
Krystian Widenka - Lyski
Został wybrany jednogłośnie. W radzie reprezentuje sołectwo Raszczyce.
„Zawsze staram się współpracować z wszystkimi. Zostałem radnym i przewodniczącym nie po to, żeby kłócić ludzi, ani ze względu na stanowisko, ale po to, aby nasza gmina się rozwijała i pozyskiwała zewnętrzne fundusze, co jest dzisiaj najważniejsze. To jest mój cel. Mam nadzieję, że współpraca w tej kadencji będzie lepsza niż w poprzedniej.”
Zastępcą przewodniczącego rady gminy Lyski został Andrzej Kolarczyk.
 
Mieczysław Wojaczek - Jejkowice
Został wybrany większością głosów.
„Nie mamy partyjnych komitetów wyborczych, a po prostu wszyscy działamy na rzecz społeczeństwa. Uważam, że gmina powinna otworzyć się na współpracę z innymi gminami. Korzystając ze spotkań z szefami sąsiednich gmin, widać działania korzystne dla nas. Myślę, że nie będzie problemów we współpracy z radnymi, dlatego, że wszyscy wywodzimy się z jednego społeczeństwa, wszyscy się znamy i współpraca będzie się układać dalej tak dobrze, jak było to do tej pory.”
Zastępcami przewodniczącego rady gminy Jejkowice zostali Ewa Kuczera i Franciszek Kieś.
 
Włodzimierz Barwinek - Świerklany
W radzie reprezentuje sołectwo Jankowice.
Nie będę wprowadzał żadnych rewolucyjnych zmian w prowadzenie rady, bo my musimy tutaj działać zgodnie ze statutem. Będę się starał być takim przewodniczącym, żeby nie było żadnych animozji, bo to jest gwarantem, żeby wykonać najważniejsze prace, związane z kanalizacją, ze sportem, z kulturą. Zresztą moim zdaniem w radzie zawsze dążyliśmy do konsensusu i raczej nie było poważniejszych konfliktów. Trochę się w naszej radzie pozmieniało, ale trzon ośmiu radnych pozostał z poprzedniej kadencji. Doszło siedem nowych twarzy, dużo młodych ludzi, ale moim zdaniem to dobrze, bo czas na ludzi młodych. Myślę, że konfliktu pokoleń nie będzie. W naszej pracy grunt to opanowanie i żeby umieć się w mądry, rozsądny sposób porozumieć. Myślę, że te cztery lata to będzie spokojna, zrównoważona kadencja i że wszyscy będziemy razem współpracować dla dobra gminy.
Zastępcami przewodniczącego rady gminy Świerklany zostali Sebastian Karkoszka i Tadeusz Frydecki.
 
(ska)
  • Numer: 49 (213)
  • Data wydania: 07.12.10