imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Nauczycielka najlepsza na basenie

09.11.2010 00:00 red
22 i 23 października na pływalni MOSIR w Radlinie odbył się Ogólnopolski Mityng Pływacki Nauczycieli i Pracowników Oświaty.
W czterech kategoriach wiekowych rywalizowało ze sobą ponad siedemdziesięciu zawodników reprezentujących oddziały ZNP i placówki oświatowe z kilku województw. między innymi śląskiego, małopolskiego, opolskiego, a nawet zachodniopomorskiego, wielkopolskiego  i mazowieckiego. – Takie zawody organizujemy raz do roku. Po raz pierwszy zawody goszczą w Radlinie, który ma doskonałą bazę do organizacji takiego mityngu. Znajduje się tutaj odpowiednia baza i kadra pływacka, a to gwarantuje udane zawody – podkreśla Grażyna Gdańska, dyrektor organizacyjny zawodów.

W sumie zawodnicy rywalizowali w kilkudziesięciu konkurencjach. Wśród dwójki zdecydowanie najlepszych zawodników znaleźli się Wojciech Szulc nauczyciel z Radlina, reprezentujący wodzisławski oddział ZNP oraz Anna Duda z rybnickiego oddziału ZNP. Wojciech Szulc czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Również czterokrotnie zwyciężała Anna Duda – na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz na 50 i 100 metrów motylkiem. Oprócz niej na najwyższym podium stanęli jej dwaj związkowi koledzy – Damian Grzegorzyca zwyciężył na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i grzbietowym, a w młodszej konkurencji wiekowej Jakub Cymerman wygrał na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Barbara Mrowiec zwyciężyła w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym.

• Numer: 45 (209)
  • Data wydania: 09.11.10