Niedziela, 26 maja 2024

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Pirania z Zalewu Rybnickiego

19.10.2010 00:00 red
Jakież było zaskoczenie Daniela Setli, kiedy na wędce wyciągniętej z wód zbiornika elektrowni Rybnik ujrzał dorodną... piranię!
Daniel Setla, mieszkaniec Rybnika – Chwałowic, złowił tę egzotyczną rybę podczas zasiadki karpiowej na zbiorniku elektrowni Rybnik, na odcinku zrzutu ciepłej wody. – Piranię złowiłem na truskawkową kulkę proteinową o śr. 20 mm. Ryba mierzyła 49 cm i miała 2,8 kg. W życiu bym nie przypuszczał, że trafi mi się taka przygoda, byłem pozytywnie zaskoczony finiszem holu, kiedy okazało się, że zamiast karpia w podbieraku pojawiła się pirania i to takich rozmiarów! – dziwi się pan Daniel.
 
 – Łowiłem tam od poniedziałku do piątku, czyli od 11 do 15 października. Udało mi się złowić ponad 30 karpi o wadze od 4 do 11 kg, ale największą satysfakcję dała mi ta niespotykana w naszych wodach ryba... Piranii nie wypuściłem z powrotem do wody, ale nadal żyje i można ją zobaczyć w minizoo w Bukowie. Na dzień dzisiejszy podobno ma się w świetnej formie. Podejrzewam, że to największa tego typu ryba w Polsce. Czuję się zaszczycony i szczęśliwy! – dodaje.
 
(e)
  • Numer: 42 (206)
  • Data wydania: 19.10.10