Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Co się udało rybnickim włodarzom?

28.09.2010 00:00 red
Piotr Niewelt, Platforma Obywatelska
Zacznę od tego, że wiele jest palących problemów do rozwiązania na teraz. Chyba nie ma mieszkańca, który by nie narzekał na korki, ale istotny w tej kwestii jest również stan dróg. Poza tym brakuje oświetlenia na wielu mniejszych ulicach. Dzięki kanalizacji z pewnością poprawi się jakość naszych wód, ale trzeba jeszcze pamiętać o ograniczeniu niskiej emisji. Poprawił się też wygląd centrum, ale tylko centrum, dlatego trzeba myśleć o pozostałych miejscach w Rybniku.
 
Jerzy Lazar, Prawo i Sprawiedliwość
Udało się wyremontować halę w Boguszowicach, częściowo basen „Ruda”. To inwestycję, które były dla mnie bardzo ważne. Jest jeszcze sporo do zrobienia w mojej dzielnicy w Orzepowicach. Przede wszystkim jest wiele dróg, które trzeba poprawić. Mam też nadzieję, że obwodnica połnocna rozładuje ruch przy elektrowni. Natomiast w Rybniku brakuje jeszcze dużej hali sportowej z prawdziwego zdarzenia. W końcu mamy wielkie sukcesy choćby w dżudo. Basen „Ruda” powinien zostać kapitalnie wyremontowany. Powinniśmy również pamiętać o zabytkach.
  • Numer: 39 (203)
  • Data wydania: 28.09.10