imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Gol w czwartej minucie

14.09.2010 00:00 red
Energetyk Row Rybnik pokonał Polonię Łaziska Górne 3:1.
Chociaż sobotni mecz był rozgrywany przy niezbyt sprzyjającej aurze, od samego początku Rybniczanie szli ostro do przodu. Już w czwartej minucie Rafał Andraszak zdobył dla drużyny pierwszego gola.

Od początku goście zostali postawieni na straconej pozycji i próbowali wyrównać straty. Rybniczanie jednak nie pozwolili na przejęcie pałeczki przez Polonię i w 28 minucie Andraszak strzelił drugiego gola. Drugą połowę Rybniczanie rozpoczęli powiększając swoją przewagę. W 53 minucie z kilku metrów gola strzelił Mateusz Szatkowski po dośrodkowaniu przez Kamila Kosteckiego. Zgromadzeni kibice czekali już tylko na kolejne bramki. Niestety, faul Szatkowskiego, który na środku boiska ostro zaatakował w nogi gracza Polonii w końcówce gry i z czerwoną kartką został usunięty z boiska, dodał pewności zawodnikom Polonii. Ciągłe ataki dały w końcu drużynie z Łazisk jedną bramkę w 70 minucie. Mecz zakończył się miażdżącym dla gości wynikiem 3:1.

Energetyk ROW Rybnik – Polonia Łaziska Górne 3:1

Bramki: 4 min Rafał Andraszak (1:0), 28 min Rafał Andraszak (2:0), 53 min Mateusz Szatkowski (3:0), 70 min Komar (3:1)

Energetyk ROW Rybnik: Paś – Krotofil, Reclik, Wrześniak, Bober – Kasprzak (90+2. Wójcik), Wieczorek, Kostecki, Andraszak (74. Kapinos) – Dzięgielowski (68. Janik), Cieślak (46. Szatkowski).

Polonia Łaziska Górne: Franke – Gersok (79. Kaczmarczyk), Komar, Mazurek, Kubies – Rączka (57. Kaszok), Króliczek, Krzęciesa (29. Lasia), Pitlok (58. Paździorny) – Bruź, Majsner.

Żółte kartki: Kostecki, Dzięgielowski, Bober, Wrześniak – Rączka, Króliczek.

Czerwona kartka: Szatkowski.

Sędzia: Przemysław Pietraszewski