Sobota, 6 lipca 2024

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Przywieźli cztery medale

14.09.2010 00:00 red
Po wakacyjnej przerwie świetnie rozpoczęli sezon młodzi judocy z rybnickiej Polonii.
Na Puchar Polski Juniorów i Juniorek do Mławy wyjechało ośmioro zawodników klubu. Choć szóstka z nich to jeszcze juniorzy młodsi, świetnie poradzili sobie w starciu nawet ze starszymi o dwa lata rywalami.

W zawodach, które odbyły się w Mławie 4 i 5 września nie mogło zabraknąć zawodników rybnickiego klubu Polonia. W pierwszy dzień do walk stanęli chłopcy, rywalizując równolegle na trzech matach. Miejsce na podium udało się zdobyć Adrianowi Wali, który walczył w wadze 55 kg. W walce o trzecie miejsce spotkał się też ze swoim klubowym kolegą, Przemkiem Frysztackim, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji. Również pozostałym zawodnikom dobrze poszło w zmaganiach. Szczęście nie dopisało jedynie Szymonowi Buremu, który w wadze do 66 kg przegrał dwie walki i odpadł z turnieju. W następny dzień po turnieju chłopców, do walki stanęły najlepsze zawodniczki klubu w swoich kategoriach wiekowych: juniorka Karolina Wojciechowska w wadze do 48 kg i juniorki młodsze: Ania Borowska w wadze do 52 kg i Ania Porwoł w wadze do 78 kg. Judoczki Polonii przegrały po jednej walce, a pozostałe walki wygrały i wszystkie stanęły na podium. – Jestem bardzo zadowolony z tych wyników. Zwłaszcza, że większość zawodników, którzy startowali to juniorzy młodsi, którzy mają już prawo do startu w takich zawodach. Przyszło im się jednak zmierzyć z zawodnikami o rok lub dwa lata starszymi – opowiada trener Artur Kejza. – Mamy ambitnych trenerów i świetnych zawodników. Powoli zdobywanie medali na mistrzostwach Polski przestaje wystarczać i szykujemy się na podbój Europy i świata – dodaje trener. Jak zapewnia Artur Kejza, zacząć przygodę z judo mogą nawet maluchy. – Mamy nawet pięcioletnie dzieci. Wiadomo, w takim wieku to bardziej zabawa w judo, z elementami akrobatyki, gimnastyki. Ważne jest jednak to, że dzieci, które tak wcześnie zaczynają, nawet jak w wieku 9-10 lat przepiszą się na inną dyscyplinę, są znacznie sprawniejsze od rówieśników i lepiej sobie radzą w każdej dyscyplinie. Można powiedzieć, że usprawniamy młodzież – mówi Artur Kejza.