Sobota, 6 lipca 2024

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Figa z makiem zamiast badań

14.09.2010 00:00 red
Mammobus się popsuł, a chętnych do badań nie brakowało.
Pomimo dużego zainteresowania mieszkanek gminy, nie mogły one skorzystać z darmowych badań mammograficznych, które miały odbyć się w mobilnym laboratorium – mammobusie. Wszystko za sprawą awarii specjalistycznych urządzeń wykonujących badania.
 
Mammobus przyjechał pod budynek Ośrodka Kultury i Sportu w Gaszowicach już w czwartek 2 września. Niestety awaria przeszkodziła w przeprowadzeniu badań, a zainteresowane panie zaproszono na badania w następnym tygodniu. Jak dowiedzieliśmy się od jednej z mieszkanek, w poniedziałek zostało przebadanych około 20 pań, a lista została zamknięta. – Jestem już tu 4 dzień i nie mogę skorzystać z tych badań. Badam się co 2 lata i myślałam, że teraz też skorzystam, ale widzę, że robią ludzi w konia – oburzała się pani Magdalena z Gaszowic. – Ja miałam robione badania 4 lata temu, więc najwyższy czas znowu je zrobić. Też byłam tu wcześniej, ale od czwartku była już ta awaria. Mogli chociaż zabrać stąd ten mammobus, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd – dodała Helena Myrta ze Szczerbic. Katarzyna Rataj z gliwickiego oddziału Centrum Onkologii tłumaczy, że mieszkanki chcące wziąć udział w badaniach będą miały szansę jeszcze w tym roku. – Sprawny mammobus wróci do Gaszowic w pierwszych dwóch tygodniach listopada.
 
– Od poniedziałku 13 września zgodnie z planem mammobus ruszył w rejon gminy Czerwionka – Leszczyny – informuje Katarzyna Rataj. Około 12 października z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać również mieszkanki Lysek.
 
(ska)
  • Numer: 37 (201)
  • Data wydania: 14.09.10