Sobota, 5 października 2024

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Czy ktoś ustrzelił literkę?

31.08.2010 00:00 ag
Nowy napis już niedługo pojawi się na dworcu PKP.

Od ponad dwóch miesięcy uwagę mieszkańców Rybnika przykuwa agonalnie zwisająca litera „j” w napisie „Dworzec kolejowy” na budynku rybnickiej stacji PKP.

Choć cały czas elewacja dworca jest remontowana, napis dodatkowo psuje estetykę budynku. – Zwisająca litera „j” nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem, ale jestem za tym, żeby napis jak najszybciej został naprawiony. Po prostu cały budynek wygląda nieładnie, kiedy widzimy ten napis. Jestem jednak przekonany, że lada dzień coś się zmieni – mówi Gabriel Steinbach mieszkaniec Rybnika. PKP informuje, że nie ma sensu przejmować się jedną literką. – Dotychczasowy napis zostanie w całości zdjęty i zastąpiony zupełnie nowym. Przyczyna zwisającego „j” jest bardzo prozaiczna, mianowicie przyczynił się do tego wiek oraz zniszczenie napisu przez czas – wyjaśnia Paulina Jankowska z PKP S.A. Mieszkańcy już niedługo zobaczą dworzec w pełnej krasie. – Nowy napis, tak jak i nowa elewacja dworca, będzie gotowa już niedługo. Planowo prace mają potrwać do końca września – dodaje Jankowska. Przypomnijmy, że wcześniej na dworcu przeprowadzono modernizację toalet, remont holu i poczekalni. Dodatkowo zostały wykonane prace wodociągowe i przeciwpożarowe. W sumie remont dworca ma wynieść prawie 1,5 mln zł. Remont trwa już od 2006 roku.

(ska), (ag)

  • Numer: 35 (199)
  • Data wydania: 31.08.10