imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Lyski testują juniorów

27.07.2010 00:00 red
LKS Lyski oraz Sparta Babice – dwie drużyny, które od sezonu 2010/2011 wystawiły swoje rezerwy do raciborskiej C klasy, zmierzyły się w piątkowe popołudnie w Lyskach.

W składach obu ekip znaleźli się zawodnicy z podstawowego składu jak i juniorzy, którzy będą występować w drugich zespołach. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze spotkania i już po trzech minutach prowadzili po precyzyjnym uderzeniu Dawida Machoczka. Zawodnicy Lysek w kolejnych minutach mogli prowadzić 2, a nawet 3:0, jednak skuteczność zawodziła. Brak skuteczności Lysek wykorzystali piłkarze Sparty i w 15. minucie wyrównali za sprawą Bogusława Zientka, który w ubiegłym sezonie był grającym trenerem LKS Sparty Babice. Młodzi piłkarze Lysek dążyli do ponownego wyjścia na prowadzenie. Najpierw na przeszkodzie stanął słupek, później za sprawą Machoczka wyszli na prowadzenie 2:1. Babice ponownie dążyły do wyrównania, ale groźniejsze sytuacje mieli gospodarze. Piłka po jednym ze strzałów trafiła w poprzeczkę, a niewiele brakowało by Lyski zdobyły najpiękniejszego gola w meczu. Zawodnicy Lysek znów byli bliscy zdobycia bramki na 3:1, ale ponownie na przeszkodzie stanęła poprzeczka. W końcu Pawłowi Papierokowi trafiła się idealna okazja, minął goalkeepera i piłkę posłał minimalnie obok pustej bramki. Ten sam napastnik zdobył gola na 3:1 kilka minut później. Zwycięstwo gospodarzy było już niemal pewne, ale do roboty wzięli się spartanie. Trzy minuty po golu Papieroka gola na 3:2 zdobył Aleksander Czepczor. A kolejne 4 minuty później wyrównującą bramkę zanotował Krzysztof Merkel. Babice dzięki Marcinowi Broże zdołały wyjść na prowadzenie 4:3 i ostatecznie wygrać spotkanie.
LKS Lyski: Dariusz Bierza, Paweł Kuźnik, Daniel Mrozek, Dawid Nieszporek, Zbigniew Dyczka, Roman Wiesiołek, Mateusz Gawliczek, Kamil Gawleta, Dawid Machoczek, Grzegorz Dziamałek, Paweł Papierok, Artur Gryt, Daniel Newe, Krzysztof Gwóźdź.
LKS Sparta Babice: Paweł Kiebała, Aleksander Czepczor, Sebastian Broża, Damian Broża, Patryk Gruszka, Gracjan Koncewicz, Krzysztof Merkel, Dariusz Chluba, Bogusław Zientek, Damian Lorenc, Maciej Rerich, Sebastian Kowol, Robert Biały, Marcin Broża, Krzysztof Biskup.