Oczy są ślepe. Trzeba szukać sercem
Mały Książę na tropie złóż sukcesu.
Pilot całkowicie pochłonięty pracą nagle zauważa w pobliżu pewną osobę. Rozmawia i dowiaduje się, że jego rozmówca „spadł z nieba” – tak zaczyna się scenariusz nowej produkcji młodych filmowców
Historia Małego Księcia, kręconego przez uczniów Gimnazjum nr 4 w Czerwionce – Leszczynach dobiegła już końca. – Pomysł nakręcenia filmu powstał z inicjatywy wiceburmistrza Andrzeja Raudnera – mówi nauczycielka języka polskiego Małgorzata Pyszny. Film jest adaptacją słynnej i każdemu dobrze znanej lektury Mały Książę – Antoine de Saint–Exupéry. I tak w rolę Małego Księcia wcielił się Damian Frycz, Pilota – Dawid Plizga, przyjaciel Małego Księcia – Piotr Szczekała. Występowali także uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 4 – Karolina Malik, Sandra Gutowska, Darek Pieczka, Agnieszka Kluczniok, Mateusz Kaczmarczyk, Aneta Koniecka, Angelika Blinda, Martyna Zabłocka, Mateusz Kaczmarczyk, Iza Heron, Klaudia Knapczyk, Sabina Bujoczek, Mateusz Mijala oraz chór „Skowronki”.
Skubanie pierza
Poszukując ciekawych miejsc na terenie gminy, które uważają za złoża sukcesu, ekipa filmowa odwiedziła m.in.: Ramżę, Izbę Tradycji przy KWK Dębieńsko, Izbę Tradycji w SP 5, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stanowic zaprezentowały obyczaj zwany „skubanie pierzo”.
Ukryte skarby
Czym tak naprawdę są owe tajemnicze złoża sukcesu? – Nie są to na pewno rzeczy materialne, czy jakieś ukryte skarby, ale to, co człowiek przekazuje drugiemu człowiekowi – tradycja, obyczaje – wyjaśnia aktor Mateusz Kaczmarczyk. I co dalej? Film Mały Książę jest już trzeci filmem młodych filmowców z Gimnazjum nr 4. Czy powstanie zatem i czwarty w przyszłości? – Na razie czekamy na premierę Małego Księcia, która odbędzie się w naszym gimnazjum 18 czerwca, a później pomyślimy – z uśmiechem na twarzy tłumaczy nauczycielka z gimnazjum Małgorzata Pyszny.
(pr.m)
Najnowsze komentarze