Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Mike Tyson pokonał taksówkarza

01.06.2010 00:00 red
Adam Giza, urodzony w Rydułtowach 21-latek przed szansą prowadzenia cyklu „Polska na śniadanie” w TVP 2.
Adam Giza jest o krok od zdobycia posady prowadzącego nowy cykl programów „Polska na śniadanie” w TVP 2. Pracujący od blisko trzech lat w Telewizji Silesia Giza jest jednym z ośmiu pretendentów, wyłonionych spośród blisko tysiąca osób, które zgłosiły się na castingi do Krakowa, Łodzi, Warszawy i Wrocławia.
 
Doświadczenie procentuje
 
– Zostałem zaproszony na casting do Łodzi i tam udało mi się zaprezentować swoje możliwości, najlepiej jak potrafiłem. Bardzo się cieszę, że zostałem zauważony. Od trzech lat bardzo ciężko pracuję nad warsztatem dziennikarsko-prezenterskim. W Telewizji Silesia prowadziłem wiele różnych programów. Wierzę, że dzięki temu zyskałem spore doświadczenie, które cały czas uzupełniam. Myślę, że to pomogło mi zakwalifikować się do decydującej rundy rekrutacji w TVP – komentuje Adam Giza. Doświadczenie przed kamerą wykorzystał również podczas finałowej prezentacji w ostatni czwartek w programie „Pytanie na śniadanie” na antenie telewizyjnej Dwójki. Wpierw pokazał filmowy autopromocyjny felieton, w którym zachwalał również Rybnik, miasto, w którym mieszka.
 
Pół minuty o Śląsku
 
W drugim zadaniu, które zlecili mu jurorzy Robert Leszczyński, Kazimiera Szczuka i Cezary Molski polecili w ciągu 30 sekund promować Śląsk. W tym samym programie prezentowała się również druga finalistka Marta Kuśmierek, pracująca w biurze turystycznym, bez większego doświadczenia w telewizji. Jurorzy pozytywniej wyrazili się o rybniczaninie, choć przyznali, że to trochę niesprawiedliwe, by zawodowiec mierzył się z amatorem. Robert Leszczyński skomentował ich pojedynek jak starcie Mike Tysona z taksówkarzem. Ale dobra opinia jurorów nie gwarantuje sukcesu. Swój udział mają też telewidzowie. Aby pomóc Gizie w rywalizacji z pozostałymi finalistami można wysyłać smsy o treści 8 pod numer 72201.
 
Były sportowiec
 
Adam Giza urodził się 26.07.1988 r. w Rydułtowach. Absolwent I LO im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Student trzeciego roku politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Były reprezentant Polski w triathlonie – 5. zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów z 2005 roku. Od 2007 dziennikarz i prezenter Telewizji Silesia.
 
(tora)
  • Numer: 22 (186)
  • Data wydania: 01.06.10