Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Dla mam śpiewali Niemena

01.06.2010 00:00 ska
W sali Ośrodka Kultury i Sportu spotkały się wszystkie mamy  w gminie.
Święto Matki jest dniem szczególnym dla wszystkich. Nie inaczej jest w Gaszowicach, gdzie co roku, wszystkie mamy spotykają się na wspólnym świętowaniu. W tym roku do OKiSu na odchody uroczystości przybyło prawie 150 osób, choć rekord jeszcze nie został pobity.
 
– Imprezy z okazji Dnia Matki organizujemy co roku od 11 – 12 lat. Panie z naszej gminy już wiedzą, że w ten dzień zawsze czeka na nie miejsce przy wspólnym stole w OKiS, dlatego nie musimy wysyłać jakichś specjalnych zaproszeń. Informacja w biuletynie oraz ogłoszenia w kościele wystarczą, aby powiadomić wszystkie panie. Zdarzało się wcześniej, że gości przybywało ponad 200, co ogromnie nas cieszyło. Teraz mamy również dopisały. Jak zwykle obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w gaszowickim kościele – komentował Jerzy Białek, dyrektor OKiS Gaszowice. Dla wszystkich gości swoje występy przygotowali duzi i mali artyści. Spotkanie zainicjował występ chóru „Belcanto” pod dyrekcją Janusza Budaka, który po występie złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia. Po pieśniach chóru swoje 5 minut miały dzieci z SP Gaszowice, które przygotowały humorystyczne przedstawienie. Na zakończenie wystąpił zespół „Singers”, który zaśpiewał m.in. „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. – Wprawdzie nie uczestniczę w tych spotkaniach co roku, ale jestem już 3 raz. Cieszę się, że takie imprezy są organizowane, bo można posiedzieć w swoim towarzystwie i posłuchać przepięknych występów chóru. Sama 10 lat byłam w naszym chórze i poprzez takie imprezy mogę wrócić wspomnieniami do tamtych czasów. Później kolejny raz zostałam babcią i od tego czasu przychodzę do OKiSu nie tylko na Dzień Matki ale też Dzień Babci – mówiła Adelajda Mazurek, jedna z mam, które gościły w Gaszowicach.
 
Szymon Kamczyk
  • Numer: 22 (186)
  • Data wydania: 01.06.10