Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Kwiaty, uściski i życzenia od wójta

01.06.2010 00:00 ska
KGW zaprosiło matki na obchody ich święta.
Najstarsze i najmłodsze – wszystkie matki w sołectwie spotkały się przy wspólnym stole. Impreza zainicjowana przez KGW cieszy się wśród mieszkanek ogromną popularnością, o czym świadczy liczba pań, które odpowiedziały na zaproszenie. Do remizy OSP przybyła ich prawie setka.
 
– Obchody dnia matki organizujemy co roku. Zawsze zapraszamy najstarsze matki z Suminy. Takich spotkań w ciągu roku jest oczywiście więcej. Nasze Koło przygotowuje też Dzień Babci, Dzień Kobiet, spotkania opłatkowe... Najstarszą mamą w naszej wsi jest Maria Buchalik, która obchodziła w styczniu 90 urodziny – mówiła Maria Wawoczny, sołtys Suminy. Na obchodach święta mam byli obecni przedstawiciele samorządu – wójt Grzegorz Gryt oraz radny Adam Wawoczny. Złożyli oni kwiaty na ręce przewodniczącej KGW Sumina oraz najmłodszej mamy obecnej na uroczystości. – Nie muszę przypominać jak ważnym i podniosłym świętem jest dzisiejszy dzień. Jak co roku mam zaszczyt z wami wspólnie się cieszyć i chciałbym życzyć wszystkim mamom tego co w życiu najważniejsze, czyli miłości swoich bliskich, dzieci. Wdzięczności za to wychowanie, które dały swoim dzieciom – życzył zgromadzonym Adam Wawoczny. Słowa uznania zostały przekazane również przez starostę rybnickiego Damiana Mrowca, który, choć nie był na imprezie obecny, zaprosił matki z Suminy na pielgrzymkę do Lichenia. – Co roku uczestniczę w tym Dniu Matki i bardzo cenię sobie te spotkania. Ładne są występy, oprawa muzyczna i możliwość zebrania się w spólnym gronie ze znajomymi i sąsiadkami. Jestem mamą dwójki dzieci i cieszę się, że KGW organizuje dla nas takie uroczystości – cieszyła się Grażyna Wieczorek, jedna z zaproszonych mam. Spotkanie uświetniły utwory i skecze zespołu Jubilatki, który działa przy Kole Gospodyń w Suminie.
 
(ska)
  • Numer: 22 (186)
  • Data wydania: 01.06.10