imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Zacięta walka młodych koszykarek

18.05.2010 00:00 red
Młode koszykarki z Lysek, Pieców i Dębieńska rozegrały finały.
10 maja w Gimnazjum w Lyskach odbył się finał V Edycji Powiatowej Ligi Koszykówki Dziewcząt. W turnieju wzięły udział reprezentacje gimnazjów z Pieców, Lysek oraz Gimnazjum  Nr 6 z Dębieńska.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Dębieńska i Lysek. Wbrew przewidywaniom, spotkanie było kontrolowane przez dziewczęta z Lysek, które od początku objęły prowadzenie i ostatecznie wygrały 41:33. O wyniku zdecydowała trzecia kwarta, w której zawodniczki z Lysek powiększyły przewagę z siedmiu do  piętnastu punktów (32:17). Zawodniczki z Dębieńska wygrały tylko czwartą kwartę stosunkiem 16:8. O zwycięstwie zdecydowała skuteczna obrona przed świetnie spisującą się pod koszem Sonią Skrzypczak oraz skuteczność w kontratakach. Drugi mecz pomiędzy drużynami z Pieców i Lysek był bardziej zacięty. Jednak przewaga jednego punktu na korzyść lyszczanek po pierwszej kwarcie systematycznie rosła w kolejnych, co w konsekwencji dało wygraną 22:15. Trzecie spotkanie pomiędzy Dębieńskiem a Piecami początkowo było bardzo wyrównane. Decydującą okazała się dopiero trzecia kwarta, którą zawodniczki z Dębieńską wygrały 18:2, co zniechęciło do dalszej walki dziewczęta z Piec. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 50:19 na korzyść drużyny z Dębieńska. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Klaudia Syrek, uczennica Gimnazjum w Piecach. Najwięcej punktów zdobyła natomiast Sonia Skrzypczak z Gimnazjum Nr 6 z Dębieńska.

Tabele
Gimnazjum Lyski 63:48
Gimnazjum Dębieńsko 83:60
Gimnazjum Piece 34:72
W świetnym stylu po rocznej przerwie powrócił na ring zawodnik rybnickiego Octagonu