Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Książka od kuchni

20.04.2010 00:00 red
Młodzi czytelnicy spotkali się z autorką książki „Pan Toti”.
W ostatnią środę w Szkole Podstawowej nr 22 w Niedobczycach miało miejsce niezwykłe spotkanie. Dzieci odwiedziła Joanna Sorn-Gara, autorka bardzo popularnej serii książek pt. „Pan Toti”.
 
Spotkanie zostało zorganizowane przez Beatę Sass z biblioteki szkolnej. – Opowiadałam moim dzieciom różne historie do poduszki i tak narodził się również pan Toti. Zainteresowanie moich pociech sprawiło, że ta postać coraz częściej się pojawiała, a później wymyślałam kolejne epizody dla tego bohatera. Myślę, że dlatego, że świat dziecięcy zweryfikował tą postać, ona aż tak spodobała się maluchom – zdradza historię powstania książki Joanna Sorn-Gara. Seria książek pt. „Pan Toti” opowiada o przygodach człowieczka małego jak palec. Tytułowy bohater zamieszkuje pień spróchniałego drzewa i w każdej części opowieści odnajduje jakiś skarb. Książki są przeznaczone głównie dla dzieci w wieku 5 – 8 lat. Każda książka, oprócz ciekawej fabuły, zawiera elementy edukacyjne. Autorka to na co dzień matka czwórki dzieci. Napisała tekst oraz stworzyła  wszystkie ilustracje, które bardzo zachęcają dzieci do czytania. Można było zauważyć, że zainteresowanie małych czytelników przygodami śmiesznego bohatera jest bardzo duże. W spotkaniu wzięły udział trzy klasy pierwsze. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak przygotowuje się treść i ilustracje do książek. Ponadto dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat książek. Dodatkową atrakcją było wspólne rysowanie i wymyślanie kolejnych epizodów, które mogą posłużyć do stworzenia kolejnej książki.
 
(ska)
  • Numer: 16 (180)
  • Data wydania: 20.04.10