imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Sukcesy na matach

20.04.2010 00:00 ks
Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek i Puchar Europy Kadetów w Judo.
We Wrocławiu, w hali AZS – AWF Wrocław, zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w judo. Do zawodów zgłoszono ponad 400 zawodniczek i zawodników,  reprezentujących  97 klubów z całej Polski. Wśród nich oczywiście nie zabrakło judoków Polonii Rybnik.

Udział w mistrzostwach  wzięła cała czołówka polskich zawodników tej grupy wiekowej. Na wrocławskich matach podczas Mistrzostw Polski Juniorów zobaczyliśmy  aktualnych medalistów  Mistrzostw Świata oraz Pucharów Świata i Europy z 2009 r. W pierwszy dzień wystartowały juniorki. Z klubu Polonia Rybnik na macie stanęły dwie zawodniczki: Karolina Wojciechowska w kategorii wagowej do 48 kg, która zajęła V miejsce, oraz Nicole Kukuczka, która odniosła wielki sukces, zdobywając brązowy medal w kategorii wagowej +78 kg.

Następnego dnia do walki stanęli zawodnicy. IX miejsca zajęli Roman Bober w kat. wagowej do 60 kg oraz Rafał Kowalczyk w wadze do 73 kg. Jako ostatni na macie stanął Przemysław Smołka, który jednak przegrał swoją pierwszą walkę i odpadł z turnieju.

Natomiast 10 kwietnia w Tver (Rojsa) w Pucharze Europy Kadetów wystąpił Adrian Wala. Rybnicki judoka przegrał jednak swoją pierwszą walkę z zawodnikiem gospodarzy, późniejszym brązowym medalistą turnieju.  Warto jednak zaznaczyć, że Adrian prowadził walkę, choć niestety musiał uznać wyższość silniejszego przeciwnika.