Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Śpiewali po europejsku

23.03.2010 00:00 Szymon Kamczyk
Młodzi artyści zaśpiewali m.in. po angielsku, francusku i włosku.

W piątek 19 marca w Domu Kultury Chwałowice odbył się finał VIII Festiwalu Piosenki Europejskiej.

Galę rozpoczął krótki recital przy akompaniamencie Jarosława Hanika  zdobywczyni I miejsca w ubiegłym roku – Karoliny Micor.

To już ósma edycja popularnego festiwalu. – Poprzez naszą imprezę staramy się propagować wśród młodzieży naukę języków obcych. Podczas eliminacji każdy z uczestników oprócz zaśpiewania piosenki musiał się również przedstawić i opowiedzieć coś o sobie w wybranym języku. Impreza cieszy się bardzo dużą popularnością. W tym roku zgłosiło się do nas ponad 80 osób z całego województwa Śląskiego. Do finału zakwalifikowało się 12 wykonawców – tłumaczył dyrektor DK w Chwałowicach Michał Wojaczek. W konkursie trzecie miejsce zdobył Marek Janik, II ex equo Konrad Wójcik i Monika Marcol, jednak najlepszy okazał się rybniczanin Jacek Pacholski. – Startowałem w dwóch poprzednich edycjach, ale dopiero teraz udało mi się wygrać. Mam zamiar dostać się na którąś z Akademii Muzycznych, na klasykę – mówi z zadowoleniem laureat.

Konkurs został zorganizowany z pomocą uczelni językowych z Rybnika: Centrum Usług Językowych Albion oraz Alliance Française.

Szymon Kamczyk

  • Numer: 12 (176)
  • Data wydania: 23.03.10