imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Amatorzy znają mistrza

23.03.2010 00:00 ks
21. kolejka Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

Po tej kolejce koszykarze reprezentujący Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną w Wodzisławiu Śląskim mogą świętować tytuł mistrzowski. Niełatwe zwycięstwo w przedostatniej kolejce nad ARX-em przesądziło o sprawie tytułu.

Początek spotkania pomiędzy liderami a zajmującym czwarte miejsce ARX-em Rybnik zapowiadał sensację. Rybniczanie po kilku minutach prowadzili 19:13 i wydawało się, że może to być ich dzień. Wkrótce potem coś jednak w tej drużynie się zacięło, kryzys nastąpił od stanu 23:21 dla ARX-u. Granatowi mieli problem, by przejść do pozycji rzutowej. Wodzisławianie z dużą łatwością przecinali ich podania i przechwytywali piłkę. Z 23:21 zrobiło się 23:33, a później górujący wzrostem nad rywalami potentaci rozgrywek kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i utrzymywał bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając 72:63. Najbardziej zacięty bój stoczyły drużyny Bezimiennych Rybnik i Leśnej Perły Radlin. Jeszcze po trzech setach „restauratorzy” minimalnie prowadzili 68:70. Ostateczne zwycięstwo przypadło jednak Bezimiennym 97:96, a najlepszym graczem meczu był Piotr Małecki, zdobywca 32 pkt. Spotkanie to pokazało, że nawet drużyny, które właściwie już o nic nie walczą, walczą do ostatniej minuty.