Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Czarni osłabieni po przerwie

23.03.2010 00:00 rec
Na boiska po przerwie zimowej powrócili piłkarze, grający w A klasie podokręgu Racibórz. Już w pierwszej wiosennej kolejce zmierzyły się dwie najlepsze ekipy po rundzie jesiennej – Rafako Racibórz i Czarni Nowa Wieś.

Z przebiegu całego meczu zdecydowanie lepsi okazali się liderujący w tabeli gospodarze z Raciborza, którzy pokonali wicelidera 4:1. Pierwsze minuty wcale nie wskazywały jednoznacznie piłkarzy Rafako, wręcz przeciwnie – pierwsi zaatakowali goście z Nowej Wsi.

Z każdą minutą przewaga gospodarzy rosła, a dowód ku temu dał Jerzy Halfar, strzelając pierwszego gola w 16. minucie meczu. Do przerwy raciborzanie zdołali zdobyć jeszcze drugiego gola. W drugiej połowie passę strzelecką kontynuował Pawlisz i zdobył swojego drugiego gola. Na 25 minut przed końcem zawodnicy Czarnych zanotowali honorowe trafienie za sprawą Mateusza Trzcionki. Wynik końcowy w 87. minucie ustalił Pawlis. W drużynie z Nowej Wsi z kluczowych zawodników brakowało Sebastiana Sitka, natomiast w ekipie Rafako zabrakło Tomasza Wojciechowskiego, Romana Gołąbka, Rafała Koczwary oraz Tomasza Wicińskiego.

KS Rafako Racibórz – LKS Czarni Nowa Wieś 4:1 (2:0)
Pawlisz 36., 50., 87., Halfar 16. – Trzcionka 67.
Sędziowali: Adam Nowak, Robert Wala, Mateusz Sowada
Żółte kartki: Łukasz Pikuła (Rafako), Damian Błaszczok, Mirosław Niedziela (dwie), Artur Daszek
Czerwona kartka: Mirosław Niedziela (za dwie żółte)
Czarni Nowa Wieś: Artur Daszek – Tomasz Sdziebło, Mirosław Niedziela, Szymon Szczyrba, Krzysztof Cieślik, Łukasz Sobeczko, Damian Błaszczok (Bogumił Woźnica), Mateusz Trzcionka (Lucjan Broża), Roman Cieślik, Dariusz Cieślak, Marcin Adam (Paweł Cojg).
Rafako Racibórz: Artur Staniek – Michał Węgrzyn (Michał Góralczyk), Andrzej Kiciak (Wojciech Skopiński), Grzegorz Baran, Łukasz Pikuła, Łukasz Sombrowski (Grzegorz Dancewicz), Sławomir Pytlik, Jerzy Halfar, Marcin Pawlisz, Grzegorz Wojda (Tomasz Zawada), Wojciech Grabiniok.