Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Rybnik ma mistrza

02.03.2010 00:00 r
20 lutego na obiektach sportowych AZS AWF Wrocław odbyły się zawody Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Ju Jitsu.
Jest to najważniejsza impreza  sportowa  ju jitsu w kraju. W zawodach tych wzięli udział zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego w składzie Bartłomiej Bednarczyk, Aleksandra Bobrzyk, Bartosz Przybylski, Sławomir Rygiel oraz Adrian Buś. Zawody  okazały się dla  rybniczan znowu bardzo pomyślne. Bartłomiej Bednarczyk w kategorii do 69 kg zajął I miejsce zdobywając ponownie tytuł Mistrza Polski Seniorów w Ju Jitsu. Bartek obronił tytuł z roku 2009. Wygrał wszystkie pojedynki, rozgramiając przeciwników w technikach kopnięć i uderzeń. Zdobywając kolejne mistrzostwo polski pokazał, że jest bezkonkurencyjny w Polsce w kategorii wagowej do 69 kg.

Drugą osobą, której udało się zdobyć  medal jest Aleksandra Bobrzyk, która w kategorii wagowej do + 70 kg  uplasowała się na III miejscu.
Inni zawodnicy wypadli również bardzo dobrze. Ich walki były zacięte a ulegali bardziej doświadczonym zawodnikom niewielką przewagą punktową. Sławek Rygiel ostatecznie zajął VI miejsce w kategorii wagowej do 94 kg a Adrian Buś VIII miejsce w kategorii wagowej do 85 kg, największego pecha miał Bartosz Przybylski,  który w pierwszej walce doznał kontuzji – złamanie nosa i decyzją lekarza został wycofany z zawodów.