imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Coraz bliżej ósemki

02.03.2010 00:00 mon
Wygrana koszykarek Utex ROW w meczu wyjazdowym w Pruszkowie.
Przekonujące i pewne zwycięstwo odniosły nasze zawodniczki w meczu z Liderem Pruszków. To zwycięstwo bardzo przybliżyło drużynę do zakładanego przed sezonem celu, czyli miejsca w pierwszej „ósemce” ligi.

Gdy w poprzedniej kolejce zawodniczki Uteksu przegrały zdecydowanie na parkiecie potyczkę z niepokonaną w tym sezonie ekipą z Gorzowa, wydawało się, że pojedynek z Liderem Pruszków na jego terenie będzie niezwykle trudną przeprawą. Obie ekipy walczą w tym sezonie o podobne cele, a zespół z Pruszkowa w pierwszym pojedynku w Pawłowicach udowodnił, że w koszykówkę grać potrafi. Przed meczem w drużynie z Rybnika istniały obawy, że ekipa wybiegnie na parkiet w niepełnym składzie: Monika Sibora po uderzeniu rywalek w pojedynku z Gorzowem doznała złamania nosa, z kolei Whitney Boddie borykała się z kłopotami żołądkowymi. Na szczęście obie zawodniczki były gotowe do gry, a Monika Sibora w Pruszkowie zagrała w specjalnej masce ochronnej. Mecz właściwie od początku ułożył się po myśli rybniczanek, mimo początkowego prowadzenia gospodyń (5:0). Bardzo dobre spotkanie rozgrywała Martyna Koc, i po pierwszej kwarcie Utex prowadził różnicą 9 pkt. W drugich 10 min gospodynie zmniejszyły dystans do naszego zespołu, i do przerwy Utex prowadził zaledwie pięcioma punktami. Jednak w drugiej odsłonie spotkania koszykarki Uteksu niemal zmiażdżyły rywalki – świetnie zagrały w obronie, przeprowadzając kilka widowiskowych kontrataków. Ostatecznie ROW zwyciężył 99:56. Po tej wygranej nasze koszykarki awansowały na 7. pozycję w tabeli. W następnej rundzie spotkań zawodniczki ROW pauzują, a kolejny mecz rozegrają w Pawłowicach 10 marca z drużyną CCC Polkowice.