Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Radny się zakochał

02.03.2010 00:00 luk
Wielka miłość radnego rozpoczęła się podczas pierwszej podróży.
– Muszę państwu coś przyznać. Zakochałem się. Zakochałem się w autostradzie – podekscytowany radny Hubert Piecha, na ostatniej sesji Rady Miejskiej podzielił się z radnymi wrażeniami ze swojej przejażdżki do Katowic. – Jechałem zaledwie 30 minut – cieszył się rajca.
 
– Wcześniej do Katowic jechało się godzinę, teraz da się w pół godziny. Autostrada to prawdziwe szczęście – zwracał się do swoich kolegów na ostatniej sesji radny Hubert Piecha. Ekscytacja rajcy szybko jednak ustapiła miejsca narzekaniom. Jak zwykle poszło o drogi. – Jak się zjedzie z autostrady, już nie jest tak różowo. Drogi są bardzo zniszczone – zauważył Piecha. – Zima w tym roku nie ominęła naszej gminy. Zapewniam, że pracownicy służb drogowych pracują tak jak powinni – tłumaczył burmistrz Wiesław Janiszewski. Zdaniem radnego, największy problem istnieje na drogach powiatowych i wojewódzkich.
 
Urzędnicy zapewniają również, że jak tylko warunki atmosferyczne poprawią się, na uszkodzone, w wyniku prac związanych z budową autostrady, drogi wyruszą drogowcy. Nawierzchnie naprawi firma Avax, budowniczy autostrady. Urzędnicy zmonitorowali stan dróg przed budową oraz po zakończeniu prac. – Nie ma możliwości, żeby coś pozostało nienaprawione – przekonywał brumistrz Janiszewszki.
 
(luk)
  • Numer: 9 (173)
  • Data wydania: 02.03.10