imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Kolejka pełna emocji

23.02.2010 00:00 mon
Zawodnicy Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrali 19 rundę spotkań.
W pierwszoligowych pojedynkach wyżej notowana Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój gładko pokonała ekipę Pizzeria Kiler 3:0. Bez niespodzianek obyło się także w spotkaniu Artus Żory – Jedynka Jankowice, w którym żorzanie wygrali 3:0.

Dwa zacięte pojedynki w tej kolejce stoczył Beer Team Rybnik. W pierwszym z nich walczył z Leon Internet Rybnik. W pierwszym secie wygrała po walce ekipa Beer Team, w drugim prowadziła 22:18, ale końcówka należała już do rywali. W trzeciej odsłonie Leon Team prowadził 22:18, przeciwnicy wychodzą na prowadzenie 23:22, ale seta kończą ci pierwsi. Czwarty set przypieczętował losy pojedynku, którego ozdobą były piękne pojedynki środkowych. Leon Team wygrał z Beer Team 3:1. Równie zacięty mecz stoczył Beer Team z Olimpia–Geotim Rybnik. Ostatecznie zwyciężyli ci drudzy 3:2 (w setach do 23, – 21, 19, – 22, 12). W drugiej lidze Olimpia Kamień uległa wyżej notowanemu w tabeli GAF Gliwice 1:3 (w setach do 20, –23, 12, 28). Spotkanie obfitowało w wiele długich akcji, a zwycięska drużyna, oprócz nietuzinkowych umiejętności siatkarskich, pokazała bardzo wysoki poziom gry fair play. Z kolei SKOK Ziemi Rybnickiej rozpoczął spotkanie ze Śląskim Centrum Rybnik od sporej przewagi 17:7, jednak pozwolił rywalom odrobić starty i doprowadzić do stanu 20:23. Ostatecznie wygrał pierwszego seta do 21. W drugiej odsłonie, o wiele bardziej wyrównanej, wygrał dwoma punktami. W trzecim secie w Śląskim Centrum zaszły zmiany kadrowe. Nowe siły zapewniły zwycięstwo w dwóch kolejnych partiach. W decydującym, piątym secie Skok prowadził 5:1, po czym pozwolił rywalom doprowadzić do remisu po 6, ale w końcówce ponownie uzyskał przewagę 12:9 i po raz drugi stracił szansę na wygrana. Ostatecznie zwyciężyło Śląskie Centrum Rybnik 15:13, a cały mecz 3:2.