imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Sprintem

09.02.2010 00:00 mon
Porażka i zwycięstwo w sparingach
Piłka nożna. Przygotowujący się do rundy wiosennej zespół Energetyka ROW Rybnik rozegrał dwa kolejne sparingi. W środę na boisku w Świerklanach zmierzył się z drugoligowym GKS Jastrzębie, przegrywając mecz 0:1. Bramkę dla jastrzębian strzelił w ósmej minucie spotkania Kamil Kostecki. Natomiast w sobotnim meczu, rozegranym na boisku przy Elektrowni „Rybnik”, ROW pokonał Górnika 09 Mysłowice 8:0 (3:0). Strzelcy bramek: Kapinos 3, Kuś 2, Buga, Dzięgielowski oraz Szatkowski.

„Siatkarski pierwszy krok”
Minisiatkówka. Czternaście dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych uczestniczyło w turnieju minisiatkówki „Siatkarski pierwszy krok”, organizowanym przez TS Volley Rybnik, by sprawdzić umiejętności młodych siatkarzy i wyselekcjonować utalentowanych chłopców do szkolenia klubowego w klasie sportowej. Młodym zawodnikom nie brakowało ducha walki. Najlepsi okazali się jednak Michał Wowra i Aleksander Czajkowski z SP 3, drugie miejsce zajęli Oskar Graff i Dawid Drozdowski z SP 18, a trzecie – Szymon Dziadosz i Mateusz Chmiel z SP 18.

„Sałatka” pojeździ w Ostrowie
Żużel. W barwach ŻKS Ostrovia będzie jeździł Zbigniew Czerwiński – ogłoszono na oficjalnej konferencji prasowej. Wychowanek RKM Rybnik, popularny „Sałatka”, poprzedni sezon spędził w swoim macierzystym klubie, jednak nie miał zbyt wielu okazji do startów.

Gimnazjaliści z Rybnika wygrali w Jastrzębiu
Siatkówka. Uczniowie z dwóch klas sportowych z Gimnazjum nr 2 w Rybniku, podopieczni Lecha Kowalskiego, wzięli udział w turniej siatkówki halowej w Jastrzębiu o Puchar Prezesa KS Jastrzębski Węgiel i Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju. Rybniczanie zmierzyli się w grupie z dwoma drużynami z Jastrzębia i zespołem z Raciborza. Bez większych problemów zajęli pierwsze miejsce w grupie i nie przegrali ani jednego seta. W półfinale także nie dali szans rywalowi, wygrywając po raz kolejny 2:0. Finałowy pojedynek, w którym ekipa z Rybnika zmierzyła się z drużyną gospodarzy, był niezwykle zaciekły. Rybniczanie przegrali pierwszego seta 22;25, ale zdołali się pozbierać i pewnie wygrali drugą partię meczu. O wyniku spotkania zadecydował tie-break, w którym zwyciężyli gimnazjaliści z Rybnika, a najlepszym zawodnikiem został Dawid Małysza.
  • Numer: 6 (170)
  • Data wydania: 09.02.10