Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

Kim jestem, kim będę

26.01.2010 00:00 bea
Uczniowie „Kopernika” poznawali siebie samych.
„Poznaj sam siebie – kim jestem, kim będę” pod takim hasłem odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie IV LO im. M. Kopernika w Chwałowicach. Było to jedno z wielu przedsięwzięć, jakie są realizowane w szkole w ramach projektu „Partnerzy w nauce”.
 
„Warsztaty Aktywności Własnej” poprowadzili pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. Podczas dwudniowych zajęć, uczniowie zrzeszeni w sekcjach: naukowo-technicznej, informatycznej i przedsiębiorczości, tworzyli swój „osobisty inwentarz”, zastanawiali się nad swoim „kapitałem”, a także brali udział w wielu ćwiczeniach integracyjnych oraz motywacyjnych. Dzięki temu mogli poznać swoje słabe i mocne strony, sprawdzić jakie umiejętności i wiedzę mogą wykorzystać w życiu, a także zastanowić się nad własną przyszłością. Ważnym elementem spotkania były zadania dotyczące preorientacji zawodowej. Całość dopełniły ćwiczenia – zabawy, które pozwoliły jeszcze lepiej poznać siebie czy swoich kolegów z grupy. Zdobyte doświadczenie licealiści będą mogli przetestować w codziennym życiu. Będą je mogli także wykorzystać podczas spotkań motywacyjnych z młodzieżą ze szkół gimnazjalnych, które ma w planach działań na ten rok sekcja przedsiębiorczości z IV LO. Licealiści nie tylko sami chcą poszerzać wiedzę i umiejętności, ale i dzielić się nią z młodszymi kolegami.
 
Robert Furtak, (bea)
  • Numer: 4 (168)
  • Data wydania: 26.01.10