imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

Młodzieńcza walka pod koszami

26.01.2010 00:00 mon
Noworoczny Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców w Lyskach.
Uczniowski Klub Sportowy „Gracz” już po raz siódmy zorganizował Noworoczny Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców. Wystąpiły na nim drużyny składające się z gimnazjalistów. W tegorocznej edycji turnieju powiększyło się grono jego uczestników. Do zespołów występujących już tutaj od lat, czyli gimnazjów z Jejkowic i Piec, zaproszenie przyjęły również drużyny z Jankowic. Dlatego też w tym roku rozgrywki odbyły osobno dla dziewcząt i osobno dla chłopców. Od kilku lat w turniejach uczestniczą uczniowie klas I i II. Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym”.

Najistotniejszymi a zarazem decydującymi o miejscach meczami podczas turniejów były: u dziewcząt mecz pomiędzy Gimnazjum Jankowice i Gimnazjum Jejkowice oraz w turnieju chłopców spotkanie pomiędzy Gim. Lyski i Gim. Jejkowice. W tym pierwszym, bardzo dramatycznym i emocjonującym spotkaniu, praktycznie przez cały mecz dziewczęta z Jejkowic prowadziły stosunkiem 6:2. Dopiero w samej końcówce czwartej kwarty zawodniczka z Jankowic rzutem za 3 pkt. doprowadziła do wyrównania a następnie w ostatnich sekundach jeszcze zdołały dorzucić dwa punkty i ostatecznie przechyliły szalę zwycięstwa meczu i całego turnieju na swoją stronę. W turnieju chłopców po dwóch kwartach prowadziła drużyna z Jejkowic 14:10. W trzeciej zawodnicy z Lysek rzucili się do pogoni remisując 16:16. W czwartej, decydującej kwarcie, dopiero w ostatniej minucie chłopcy z Jejkowic zdobyli przewagę 4 punktów i całe spotkanie wygrali  24:22. – Później okazało się, że było to zwycięstwo decydujące o podziale pierwszego i drugiego miejsca – przyznaje Bogusław Niestrój z UKS „Gracz”.

Najlepszą zawodniczką turnieju dziewcząt została wybrana Dorota Matłoch z Gimnazjum w Jankowicach a najlepszym zawodnikiem turnieju chłopców został wybrany Szymon Nowak z Gimnazjum w Jejkowicach.