Poniedziałek, 1 lipca 2024

imieniny: Haliny, Mariana, Klarysy

RSS

W rybnickim sądzie nie ma już wydziałów grodzkich

05.01.2010 00:00 luk
Od 1 stycznia w Sądzie Rejonowym zlikwidowano sądy grodzkie. Do tej pory z listy wydziałów sądowych zniknął również jeden wydział cywilny.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra sprawiedliwości z dnia 18 grudnia 2009 r. w Sądzie Rejonowym w Rybniku przestają działać Wydziały VIII Grodzki i IX Grodzki. W związku z powyższym poza: I Wydziałem Cywilnym, IV Wydziałem Rodzinnym i Nieletnich, V Wydziałem Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, VI Wydziałem Gospodarczym, VII Wydziałem Ksiąg Wieczystych, utworzono następujące wydziały: III Wydział Karny – sprawy z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego i sprawy wykroczeniowe, w których nazwiska oskarżonych lub obwinionych albo nazwisko pierwszego z oskarżonych lub obwinionych rozpoczynają się na litery od A do Ł, IX Wydział Karny – sprawy z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego i sprawy wykroczeniowe, w których nazwiska oskarżonych lub obwinionych albo nazwisko pierwszego z oskarżonych lub obwinionych rozpoczynają się na litery od M do Ż.
 
Ponadto urzędnicy informują, że sprawy które wpłynęły do Wydziału III Karnego do 31 grudnia 2009 r. zostaną rozpoznane przez ten wydział, sprawy, które wpłynęły do Wydziału IX Grodzkiego do 31 grudnia 2009 r. zostaną rozpoznane przez Wydział IX Karny. Sprawy, które wpłynęły do Wydziału VIII Grodzkiego do 31 grudnia 2009 r. zostaną rozpoznane przez Wydział I Cywilny. W rybnickim sądzie w lipcu zlikwidowano również Wydział II Cywilny.
 
(luk), sr
  • Numer: 1 (165)
  • Data wydania: 05.01.10