Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

RSS

Narysowali wiersz

22.12.2009 00:00
Ponad 420 prac nadesłano na konkurs plastyczny do DK Chwałowice.
Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zilustrować wiersz ks. Jana Twardowskiego „Anioł Betlejemski”. W ruch poszły farby, kredki, pastele i najróżniejsze inne materiały, z których powstały kolaże.
 
– Prace były bardzo różnorodne. Staraliśmy się wyróżnić te, które najlepiej oddawały ducha wiersza. Niektórzy autorzy zinterpretowali go bardzo dosłownie, inni bardziej symbolicznie – podsumowała plastyk Sylwia Sobocik-Paździor z konkursowego jury. W gronie nagrodzonych gimnazjalistów znalazła się Kinga Bugdol z Gimnazjum nr 1 w Rybniku, która uczęszcza także na zajęcia plastyczne do OPP „Przygoda”. – Nasza pani na ogół rzuca jedynie hasło, na przykład: dzisiaj malujemy zimę. W takim konkursie, w którym trzeba narysować obrazek na podstawie wiersza, uczestniczyłam pierwszy raz. Ale jak przeczytałam ten wiersz to od razu miałam pomysł na pracę – mówi zdobywczyni pierwszej nagrody. Kolejne miejsca przyznano: Dominice Smołce z Gimnazjum w Lyskach oraz dwa trzecie – Marcie Ogon z  Gimnazjum nr 3 w Rybniku i Markowi Kaszy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 7 w Katowicach. Wśród autorów prac z klas IV–VI najwyższe noty otrzymała Hanna Wala z SP nr1 w Świerklanach, przed Julią Welsyng z SP nr 1 w Zwierzyńcu oraz Marleną Brzeziok z Zespołu Szkół w Rydułtowach i Agatą Witkowską z SP w Czyżowicach (dwa równorzędne trzecie miejsca). Z kolei w gronie najmłodszych uczestników zwyciężyła Emilia Bury z SP nr1 w Zwierzyńcu, dwie drugie nagrody otrzymali: Maksymilian Ziebura z SP nr 7 w Żorach oraz Lucyna Hołdowicz z SP nr 15 im. Jama Pawła II w Katowicach, zaś trzecie miejsce zdobył Mikołaj Welsyng z SP nr 1 w Zwierzyńcu. W każdej z kategorii przyznano też wyróżnienia.
 
(bea)
  • Numer: 51/52 (163/164)
  • Data wydania: 22.12.09