imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

Nie ma mocnych na liderów

22.12.2009 00:00
Zawodnicy Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrali 12 kolejkę spotkań.
W najciekawszym meczu I ligi Soraya-TKF Pawłowice spotkała się z Dwójką Świerklany Żywiec Zdrój.

W meczu na szczycie w Pawłowicach widzowie zobaczyli aż pięć setów. Początek pojedynku wskazywał jednak na to, że drużyna ze Świerklan, lider rozgrywek, nie będzie mieć większych problemów z pokonaniem gospodarzy. Dwójka bowiem zdecydowanie wygrała pierwsze partie pojedynku do 19. Jednak dwa kolejne sety niespodziewanie wygrywają gospodarze – do 20 oraz 23. O zwycięstwie w spotkaniu zadecydował tie break, i w nim to jednak goście wygrywają do 12. Drugi z liderów pierwszoligowej tabeli, ekipa Jedynki Jankowice II nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Artusa Żory i wygrała zdecydowanie w trzech setach: do 8, 14 i 22.Interesujące widowisko stworzyli również zawodnicy Albion Teamu oraz Beer Teamu Rybnik. Pierwszy set, wygrany przez przyjezdnych do 12, nie zapowiadał większych emocji. Jednak już w drugiej partii gospodarze podnieśli się, wygrywając tę partię do 22. Decydujący był set trzeci – Beer team wygrał tego seta do 24. W czwartej odsłonie goście pozbawili Albion Team jakichkolwiek nadziei, wygrywając do 14 i cały mecz 3:1.